Cykloturistický vláčik Záhoráčik tento rok nevypravia

Cykloturistický vláčik Záhoráčik tento rok nevypravia

Bratislavský samosprávny kraj pre mimoriadnu situáciu súvisiac so šírením nového koronavírusu zrušil dva cykloturistické projekty na letnú sezónu 2020. Ide o cykloturistický vláčik Záhoráčik a Malokarpatský expres. Informuje o tom župa na www.bratislavskykraj.sk.

„Tak ako aj v iných oblastiach, o ktoré sa župa stará, museli sme pristúpiť k opatreniam i v cestovnom ruchu. V letnej sezóne, ktorá bude tento rok iná pre nás všetkých, tak nebude jazdiť ani turistický cyklovlak na Záhorie a ani turistický autobus do Malokarpatskej oblasti. Pre nás všetkých je to tvrdá realita, ale musíme ju akceptovať,“ vysvetlil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Cykloturistický vláčik Záhoráčik si počas troch rokoch obľúbili domáci i zahraniční turisti. V letnej sezóne jazdil vždy cez víkendy a sviatky z Bratislavy cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť. Čísla z minulého roka síce ukazujú, že túto turistickú dopravu rovnako ako možnosť prepravy bicyklov aktívne ľudia využívali, ale jeho zrušenie bolo v tejto situácii nutné. Za celú sezónu od apríla do prvej polovice októbra roku 2019 vlak Záhoráčik prepravil 8255 cestujúcich a viac ako 970 bicyklov.

Rovnako v tohtoročnej letnej sezóne bude chýbať aj ďalší župný turistický dopravný projekt Malokarpatský expres, ktorý vozil turistov počas letnej sezóny a aj vybraných vinárskych podujatí popod Malé Karpaty z Bratislavy na Červený Kameň až do Budmeríc a späť. Mnohí ho využívali aj pri absolvovaní cyklotúr krížom cez Malé Karpaty.

Tak ako cykloturistický vláčik Záhoráčik sa v minuloročnej letnej sezóny tešil veľkej obľube, rovnako to bolo aj v prípade Malokarpatského expresu. Od júna do septembra 2019 prepravil cez víkendy a sviatky 845 osôb a viac ako 340 bicyklov. Mnohí sa ním spolu s bicyklom odviezli či už na Zochovu chatu alebo priamo na Hrad Červený Kameň.

„Všetky naše plány v súvislosti s cykloturistickými projektami musíme presunúť až do letnej sezóny 2021, kedy veríme, že sa Záhoráčik, ako aj Malokarpatský expres, bez problémov spustia a budú opäť slúžiť verejnosti. Bratislavský samosprávny kraj robí všetky opatrenia, aby sa po skončení pandémie čo najskôr naštartovala ekonomika. Nemôžeme dopustiť, aby pandémia zastavila napredovanie regiónu,“ dodal na záver Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 22 apríl 2020 19:09

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada