Aktuálne: Policajti zadržali vodiča z Malých Levár, na ktorého je vydaný Európsky zatýkací rozkaz

Aktuálne: Policajti zadržali vodiča z Malých Levár, na ktorého je vydaný Európsky zatýkací rozkaz

aktuálne foto aktuálne foto PS KR PZ BA

Policajti krajského dopravného inšpektorátu v sobotu 30.5.2020 krátko po 9:00 h ráno v rámci svojej hliadkovej činnosti spozorovali vodiča motorového vozidla zn. Ford Mondeo v obci Malé Leváre. NaZahori.sk o tom informuje o tom Veronika Martiniaková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Službukonajúci policajti sa vodiča rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť a podrobiť kontrole. Vodič však na výzvu policajtov nereagoval, s vozidlom nezastavil a začal unikať v smere k rekreačnej oblasti Rudava.

Z uvedeného dôvodu policajti prenasledovali vodiča motorového vozidla so seneckými evidenčnými číslami a vyzývali ho k jeho zastaveniu. Následne jeden z policajtov v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore, použil 2 varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane, ktorým predchádzala opakovaná márna výzva na zastavenie.

Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zastavil, avšak následne sa dal na útek peši. Aj napriek tomu bol o krátku chvíľu hliadkou PZ zadržaný a boli voči nemu použité aj donucovacie prostriedky a to putá, pri ktorých nedošlo k žiadnym zraneniam vodiča. 

Následnou kontrolou v policajných evidenciách bolo zistené, že  22 – ročný vodič z obce Malé Leváre nie je držiteľom vodičského oprávnenie a zároveň je na neho vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Osoba bola obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na najbližšie policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov.  

V súčasnosti je prípad aj  naďalej predmetom objasňovania bratislavských dopravných policajtov. 

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on sobota, 30 máj 2020 11:43

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Vysoká pri Morave, Cyklomost

Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Pernek (by obec)

Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec)

Láb (by obec)

Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec)

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.