Aktuálne: Policajti zadržali vodiča z Malých Levár, na ktorého je vydaný Európsky zatýkací rozkaz

Aktuálne: Policajti zadržali vodiča z Malých Levár, na ktorého je vydaný Európsky zatýkací rozkaz

aktuálne foto aktuálne foto PS KR PZ BA

Policajti krajského dopravného inšpektorátu v sobotu 30.5.2020 krátko po 9:00 h ráno v rámci svojej hliadkovej činnosti spozorovali vodiča motorového vozidla zn. Ford Mondeo v obci Malé Leváre. NaZahori.sk o tom informuje o tom Veronika Martiniaková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Službukonajúci policajti sa vodiča rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť a podrobiť kontrole. Vodič však na výzvu policajtov nereagoval, s vozidlom nezastavil a začal unikať v smere k rekreačnej oblasti Rudava.

Z uvedeného dôvodu policajti prenasledovali vodiča motorového vozidla so seneckými evidenčnými číslami a vyzývali ho k jeho zastaveniu. Následne jeden z policajtov v súlade s ustanoveniami zákona o Policajnom zbore, použil 2 varovné výstrely do vzduchu zo služobnej zbrane, ktorým predchádzala opakovaná márna výzva na zastavenie.

Po výstreloch vodič ihneď s vozidlom zastavil, avšak následne sa dal na útek peši. Aj napriek tomu bol o krátku chvíľu hliadkou PZ zadržaný a boli voči nemu použité aj donucovacie prostriedky a to putá, pri ktorých nedošlo k žiadnym zraneniam vodiča. 

Následnou kontrolou v policajných evidenciách bolo zistené, že  22 – ročný vodič z obce Malé Leváre nie je držiteľom vodičského oprávnenie a zároveň je na neho vydaný Európsky zatýkací rozkaz. Osoba bola obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na najbližšie policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov.  

V súčasnosti je prípad aj  naďalej predmetom objasňovania bratislavských dopravných policajtov. 

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on sobota, 30 máj 2020 11:43

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Stupava, DHZ

Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ

Záhoráci Stupava/Malacky - príprava

Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava

Vysoká pri Morave, Cyklomost

Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.