Hlavné pojednávanie s bývalým starostom Marianky prerušené pre nahlásenú bombu

Hlavné pojednávanie s bývalým starostom Marianky prerušené pre nahlásenú bombu

Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v utorok 16.6.2020 začalo hlavné pojednávanie s bývalým starostom v obci Marianka v okrese Malacky Radovanom Jurikom. Ten je obvinený z korupcie.

Pojednávanie však prerušila nahlásená bomba v budove. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry predtým stihol prečítať obžalobu, kde v 10 prípadoch od roku 2011 obvinil bývalého starostu Radovana Juriku z trestného činu brania úplatku. Informuje o tom dnes www.cas.sk.

Pri vypočúvaní obžalovaného prišiel do miestnosti službukonajúci policajt a sudcovi oznámil, že je nahlásený nástražný výbušný systém na súdoch. Následne budovu súdu všetky osoby opustili.

Národná kriminálna agentúra zadržala Radovana Juriku na obecnom úrade ešte v novembri 2015. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestného činu prijímania úplatku, lebo mal od obyvateľov za vydanie stavebných povolení vyžadovať dary pre obec. Polícia vyšetrovanie prípadu ukončila v roku 2018 a prokurátor ÚPŠ obžaloval exstarostu 8. novembra pre trestný čin prijímania úplatku. Po rozhodnutí ŠTS aj Najvyššieho súdu bol bývalý starosta od začiatku stíhaný na slobode. Obvinenia od vzniku kauzy odmietal a údajné úplatky označil za dobrovoľné dary od obyvateľov na rozvoj obce.

Ako Radovan Jurika uviedol, žiadal len dary pre obec, pretože v tom čase nemala samospráva na financovanie rozvojových projektov a takto sa snažil s týmto zámerom prostriedky zabezpečiť.  

VIAC TU: https://www.cas.sk/clanok/992279/zacal-sa-sud-s-exstarostom-marianky-pojednavanie-nahle-prerusili/ 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 16 jún 2020 11:47

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Stupava, DHZ

Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ Stupava, DHZ

Záhoráci Stupava/Malacky - príprava

Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava Záhoráci Stupava/Malacky - príprava

Vysoká pri Morave, Cyklomost

Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.