VIDEO: Na linku 158 prišlo cez noc 30 volaní z obce Plavecký Štvrtok - Kolónia

VIDEO: Na linku 158 prišlo cez noc 30 volaní z obce Plavecký Štvrtok - Kolónia

ilustračné foto ilustračné foto Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti opakovane preverovali oznámenia obyvateľov Kolónie v Plaveckom Štvrtku na Záhorí. Informuje o tom Polícia SR - Bratislavský kraj.

Polícia SR - Bratislavský kraj

22. septembra 2020 polícia na sociálnej sieti FB informovala o pretrvávajúcich konfliktoch obyvateľov v tzv. časti Kolónia v obci Plavecký Štvrtok, ktoré policajti na základe oznámení samotných obyvateľov na tiesňovú linku preverovali.  

Medzi obyvateľmi minoritnej skupiny v tzv. časti Kolónia v obci Plavecký Štvrtok často dochádza k vzájomným konfliktom, ktoré následne neváhajú, bez ohľadu na ich závažnosť, oznamovať na tiesňovú linku. 

Ani počas utorňajšej noci tomu nebolo inak. Na operačnom stredisku krajskej polície prijali niekoľko oznámení s podobným obsahom, ktorý sa týkal väčšinou sporov v rámci občianskeho spolunažívania.  

Každé z týchto oznámení je preverené hliadkou PZ, no nie je výnimkou, že po príchode policajtov sa hodnovernosť niektorých oznámení nepotvrdí, prípadne je postačujúce ich riešenie dohovorom. 

Od začiatku tohto roka zaevidovali malackí policajti už niekoľko desiatok incidentov medzi obyvateľmi minoritnej skupiny v danej lokalite.

Situácia sa opäť zopakovala

Počas uplynulej noci z 24.9. na 25.9.2020 operačné stredisko Polícia SR - Bratislavský kraj na tiesňovú linku 158 prijalo približne 30 oznámení obyvateľov tzv. Kolónie v Plaveckom Štvrtku. Obsahom oznámení boli ich vzájomné slovné aj fyzické konflikty. 

K nahláseným nepokojom v danej lokalite bola vyslaná desiatka hliadok PZ vrátane pohotovostného policajného útvaru. Napriek tomu, že konflikty oznamovali samotní obyvatelia tejto lokality, po príchode policajtov na miesto odmietali s hliadkami komunikovať s odôvodnením, že to nechcú riešiť cez políciu. Na miesto boli privolaní tiež hasiči a zdravotníci. Následne v tejto súvislosti policajti prijali 2 trestné oznámenia a 1 osoba bola predvedená na obvodné oddelenie.

Policajti danej lokalite naďalej venujú zvýšenú pozornosť s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov.

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on piatok, 25 september 2020 12:56

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada