Počas zásahu desiatok policajtov v Plaveckom Štvrtku, bol zranený policajt a ďalšie 4 osoby

Počas zásahu desiatok policajtov v Plaveckom Štvrtku, bol zranený policajt a ďalšie 4 osoby

Zásah polície v obci Plavecký Štvrtok Zásah polície v obci Plavecký Štvrtok KR PZ Bratislava

V sobotu 3. októbra 2020 podvečer polícia na tiesňovej linke prijala desiatky oznámení o nepokojoch v obci Plavecký Štvrtok. Informovalo o tom krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti.

Po príchode policajtov do kolónie bolo už z diaľky vidieť predmety lietajúce vzduchom, kamene, sklené fľaše, kovové tyče, tehly a rôzny stavebný odpad. „Na základe zistenej situácie sa na miesto dostavili ďalšie policajné poriadkové hliadky. Zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, policajti pohotovostného policajného útvaru, psovod so služobným psom, policajti z Malaciek a Bratislavy,“ uviedla polícia.

Počas služobného zákroku bol jeden z mužov, ktorý hádzal kamene vyzvaný, aby upustil od svojho konania. „Muž namiesto poslúchnutia výzvy začal hádzať kamene na policajtov. Kamene zasiahli jedného zo zasahujúcich policajtov, ktorému spôsobili zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie. Muž bol následne za použitia donucovacích prostriedkov obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie. Za svoje konanie už čelí obvineniu z útoku na verejného činiteľa. Vec sa realizuje v tzv. „super rýchlom“ konaní,“ informovala polícia.

Počas narúšania verejného poriadku a vzájomných útokov medzi obyvateľmi boli ľahko zranené štyri osoby, ktoré na mieste ošetrili zdravotníci. „Požiar rodinného domu, ktorý bol tiež nahlásený na tiesňovú linku vznikol na povale a bol uhasený majiteľom. Krátko pred 20.15 h bol verejný poriadok obnovený, avšak na mieste zostali policajné hliadky monitorovať situáciu,“ doplnila polícia.

Policajti v danej lokalite naďalej zabezpečujú pravidelný nepretržitý výkon služby s cieľom zabezpečiť ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 04 október 2020 14:31

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada