Policajtom unikal cestou z Plaveckého Štvrtka smerom na Láb, skončil s prevráteným vozidlom

Policajtom unikal cestou z Plaveckého Štvrtka smerom na Láb, skončil s prevráteným vozidlom

Autentické fotky Autentické fotky Polícia SR Bratislavský kraj

Policajti hliadky PMJ počas včerajšieho dňa 1.11.2020 vykonávali hliadkovú službu v obci Plavecký Štvrtok, kde spozorovali vodiča protiidúceho motorového vozidla zn. Ford Focus, ktorý náhle odbočil bez použitia znamenia o zmene smeru jazdy. 

NaZahori o tom informuje Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Z dôvodu porušenia ustanovení zákona o cestnej premávke sa policajti rozhodli vodiča predpísaným spôsobom, za použitia výstražného zvukového a svetelného znamenia, zastaviť a podrobiť kontrole. 

Vodič však na výzvu policajtov s vozidlom nezastavil a vysokou rýchlosťou začal unikať po Hlavnej ulici smerom do obce Láb. Policajti po celý čas prenasledovania vozidla vyzývali vodiča k zastaveniu. Vodič aj napriek tomu výzvy policajtov nerešpektovala bezohľadnou jazdou ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky, pričom pokračoval v jazde smerom na nespevnenú cestu vedúcu k jazeru. Tu vodič nezvládol vedenie motorového vozidla, dostal šmyk a vozidlo sa prevrátilo na bok.

Policajti sa po pristúpení k vozidlu najskôr presvedčili, či vodič a jeho ďalší dvaja spolujazdci neutrpeli žiadne zranenia. Následnou kontrolou bolo zistené, že vodič má odobraté  vodičské oprávnenie a tiež uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Preto policajti muža obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na príslušné policajné oddelenie. 

"Po vykonaní potrebných úkonov poverený príslušník vzniesol 36-ročnému Lukášovi z Malaciek obvinenie z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému za takéto konanie trest odňatia slobody až na dva roky" dopĺňa krajská hovorkyňa.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 02 november 2020 14:17

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada