Úspešná sezóna 2020 pre talenty z AC Malacky

Úspešná sezóna 2020 pre talenty z AC Malacky Featured

By Petr Filip / tréner AC Malacky február 16, 2021 122 0
Malacky fotky: AC Malacky Malacky fotky: AC Malacky

Členovia AC Malacky zažili úspešnú sezónu 2020. Vybojovali úctyhodných 25 medailí na majstrovstvách Slovenska, z toho 8 zlatých, 11 strieborných a 6 bronzových.

Cenných kovov z republikových šampionátov mohlo byť dokonca aj viac, ale z dôvodu pandémie sa šampionáty v niektorých disciplínach a vekových kategóriách neuskutočnili.  

Dvojnásobným majstrom Slovenska v atletike sa stal Matúš Klas a trojnásobným Marek Ondrovič. Po jednom majstrovskom titule pridali Rebecca Slezáková, Jakub Pauko a družstvo prípravky AC Malacky v zložení Juraj Hlaváč, Michaela Kováčiková, Matias Michalovič, Šimon Nehyba, Lea Pauková a Regina Slezáková. 

Štyri strieborné medaily z majstrovstiev dosiahol Matúš Klas, po dve priniesli Marek Ondrovič a Rebecca Slezáková, po jednom striebre získali Richard Mráz, Mária Šimeková a Teodor Volek.

Tri individuálne bronzové medaily získala Rebecca Slezáková, o dva ďalšie bronzové zápisy sa postarala štafeta starších žiačok AC Malacky a šiesty bronz pridal Jakub Kopiar. Najviac medailí z majstrovstiev SR vybojovala Rebecca Slezáková, až osem,  s bilanciou 1 – 2 – 5.

Do reprezentácie sa prebojovali junior Marek Ondrovič (5000 m, 3000 m prek.), starší žiak Matúš Klas (diaľka, 100 m prek., 300 m prek.) a staršia žiačka Rebecca Slezáková (300 m a 300 m prek.), no medzištátne stretnutia v atletike sa pre pandémiu nekonali.

Materiálnu podporu od Slovenského atletického zväzu získajú v tomto roku okrem už spomínaných talentov aj Teodor Volek a Hana Zálesňáková, ktorí mali vlani výborné výsledky na majstrovstvách republiky vo viacboji mladších žiakov.

V rámci vyhodnotenia najúspešnejších športovcov mesta za rok 2020 navrhuje oddiel na ocenenie v kategórii mládež Matúša Klasa, Jakuba Pauka a Rebeccu Slezákovú, v kategórii dospelých Mareka Ondroviča a v kategórii kolektívov družstvo prípravky AC Malacky.

 

Najvýznamnejšie výsledky AC Malacky v sezóne 2020   

Halové Majstrovstvá SR v atletike mladších žiakov a žiačok (29. február, Bratislava)

Teodor Volek

2. miesto – päťboj (2159 b.) 

Halové Majstrovstvá SR v atletike juniorov a junioriek (7. marec, Bratislava)

Marek Ondrovič

2. miesto – 1500 m (4:11,45 min.)

Halové Majstrovstvá SR v atletike dorastencov a dorasteniek (1. marec, Bratislava)

Mária Šimeková

2. miesto – trojskok (11,58 m) 

Halové Majstrovstvá SR v atletike žiakov a žiačok (8. marec, Bratislava)

Matúš Klas

1. miesto – diaľka (596 cm)

2. miesto – 60 m prek. (8,72 sek.) 

Rebecca Slezáková

3. miesto – 300 m (43,28 sek.) 

Štafeta žiačok AC Malacky 

(Kristína Sabová, Sarah Alexandra Jurovatá, Karen Grígelová, Rebecca Slezáková)

3. miesto – 4 x 200 m (1:54,86 sek.) 

Majstrovstvá SR v atletike mužov a žien (30. august, Trnava)

Marek Ondrovič

1. miesto – 3000 m prek. (9:41,76 min.) 

Slovenské finále súťaže Čokoládová tretra (1. september, Košice)

Jakub Pauko

1. miesto – 100 m (16,66 sek.) 

Richard Mráz

2. miesto – 200 m (32,96 sek.) 

Pozn.: Neoficiálne Majstrovstvá SR v atletike prípraviek jednotlivcov. 

Majstrovstvá SR v polmaratóne (6. september, Bratislava)

Jakub Kopiar

3. miesto – polmaratón (1:12:37,0 hod.) 

Celoslovenské finále súťaže Detská P-T-S (11. september, Šamorín)

Družstvo prípravky AC Malacky 

(Michaela Kováčiková, Lea Pauková, Regina Slezáková, Juraj Hlaváč, Matias Michalovič, Šimon Nehyba)

1. miesto - viacboj 

Pozn.: Neoficiálne Majstrovstvá SR v atletike družstiev prípraviek. 

Majstrovstvá SR v atletike juniorov a junioriek (20. september, Bratislava)

Marek Ondrovič

1. miesto – 5000 m (15:46,70 min.) 

Majstrovstvá SR v atletike dorastencov a dorasteniek (5. – 6. september, Bratislava)

Matúš Klas

2. miesto – diaľka (655 cm) 

Rebecca Slezáková

1. miesto – 400 m prek. (1:04,74 min.)

3. miesto – 400 m (58,66 sek.) 

Majstrovstvá SR v atletike žiakov a žiačok (19. – 20. september, Trnava)

Matúš Klas

1. miesto – diaľka (654 cm)

2. miesto – 100 m prek. (13,98 sek.)

2. miesto – 300 m prek. (41,87 sek.) 

Rebecca Slezáková

2. miesto – 300 m (41,24 sek.)

2. miesto – 300 m prek. (45,78 sek.)

3. miesto – 100 m prek. (15,02 sek.) 

Štafeta žiačok AC Malacky

(Sarah Alexandra Jurovatá, Tereza Beňová, Laura Vrabčeková, Rebecca Slezáková)

3. miesto – 4 x 60 m (31,71 sek.) 

Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu (5. december, Krupina)

Marek Ondrovič - 2. miesto 

Majstrovstvá SR v behu juniorov na 10 km na ceste  

Marek Ondrovič 

1. miesto  

zdroj: Petr Filip AC Malacky / Mesto Malacky www.malacky.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 16 február 2021 10:29

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Športový klub Rudar Láb

Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb Športový klub Rudar Láb

Silvestrovský beh v Senici

Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici Silvestrovský beh v Senici

Vianoce na Dérerke, Malacky

Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky Vianoce na Dérerke, Malacky

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná Malacky - Považská Bystrica, hádzaná

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada