Pre požiar stodoly v obci Marianka padli prvé obvinenia!

Pre požiar stodoly v obci Marianka padli prvé obvinenia! Featured

Zdroj: Reprofoto youtube / Dusan Statelov Zdroj: Reprofoto youtube / Dusan Statelov

Policajti Bratislavskej krajskej kriminálky objasnili vďaka intenzívnemu vyšetrovaniu ako aj cieľavedomej operatívno-pátracej činnosti okolnosti požiaru stodoly, ku ktorému došlo koncom januára v obci Marianka. 

NaZahori.sk o tom informuje Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Vyšetrovateľ policajného zboru začal dňa 31.01.2021 trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci, avšak v priebehu vyšetrovania bolo jednoznačne preukázané, že skutok bol spáchaný v súvislosti s výkonom funkcie starostu obce Marianka Ing. Dušana Statelova. Z uvedeného dôvodu došlo k zmene právnej kvalifikácie a vyšetrovateľom krajskej kriminálky bolo dňa 31. 03. 2021 vznesené obvinenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa spáchaného formou účastníctva (ako objednávateľ) 61-ročnému Kamilovi B. z Bratislavy a obvineniu z trestného činu útoku na verejného činiteľa spáchaného formou účastníctva (ako organizátor) 35-ročnému Romanovi B. z Bratislavy. 

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie mali obvinení muži v priebehu mesiaca november 2020 zabezpečiť viaceré osoby, ktoré mali byť ubytované v lokalite nových neskolaudovaných domov v obci Marianka. Tieto osoby mali za finančnú odmenu, stravu a alkohol určitý čas bývať v týchto domoch, správať sa hlučne, dopúšťať sa vandalizmu  a výtržníctiev za účelom donútenia v tom čase pôsobiaceho starostu obce Marianka Ing. Dušana Statelova, k vydaniu kolaudačných rozhodnutí na predmetné domy. Nakoľko však k splneniu požadovaného zámeru nedošlo, obvinený Roman B. navrhol ďalší útok na starostu vo forme spôsobenia požiaru na jeho súkromnom majetku, ktorý bol situovaný v bezprostrednej blízkosti jeho rodinného domu. Následne dňa 31.01.2021 krátko pred 04.00 h doposiaľ neznámi páchatelia podpálili drevenú stodolu, ktorá bola jeho súkromným majetkom a v ktorej bol v tom čase uskladnený rastlinný materiál ako aj iné predmety. Spôsobeným požiarom našťastie nedošlo k poškodeniu iného majetku, ani k zraneniu osôb taktiež k zraneniu koňa ustajneného v stodole. Následkom však bolo totálne zhorenie uvedenej stodoly ako aj vecí v nej uskladnených. Škoda, ktorá bola v tomto prípade spôsobená požiarom bola vyčíslená na 56.186 ,- €. 

Za uvedené konanie hrozí obvineným mužom v prípade preukázania viny v zmysle zákona trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. 

V súvislosti s týmto prípadom bola operatívno-pátracia činnosť bratislavskej krajskej kriminálky zameraná i na inú trestnú činnosť, na ktorej participovali záujmové osoby. V rámci neskorších procesných úkonov došlo začiatkom mesiaca Marec 2021 v priebehu policajnej akcie s názvom KARMA k vykonaniu troch domových prehliadok, prostredníctvom ktorých boli zaistené omamné a psychotropné látky, anabolické látky, zbrane a strelivo ako aj ďalšie veci pochádzajúce alebo súvisiace s inou trestnou činnosťou. 

Cieľom týchto úkonov bolo okrem iného aj zabezpečenie  významných informácií a dôkazov, ktoré boli následne využité na objasnenie založeného požiaru. 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 01 apríl 2021 20:16

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Vysoká pri Morave, Cyklomost

Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Pernek (by obec)

Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec)

Láb (by obec)

Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec)

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.