FOTOGALÉRIA+VIDEO: Začala výstavba cyklomosta, ktorý spojí obce Vysoká pri Morave a Marchegg

FOTOGALÉRIA+VIDEO: Začala výstavba cyklomosta, ktorý spojí obce Vysoká pri Morave a Marchegg Featured

fotky zdroj: NaZahori.sk fotky zdroj: NaZahori.sk

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s výstavbou nového cyklomosta cez rieku Moravu, ktorá spojí obce Vysoká pri Morave na Záhorí a rakúsky Marchegg.

Začal sa stavať nový cyklomost pri obci Vysoká pri Morave. NaZahori.sk, Bratislavský samosprávny kraj

Vŕtaním mostových pilót sa naplno rozbehli stavebné práce na projekte cyklolávky medzi obcami Vysoká pri Morave a Marchegg.

Most cez rieku Morava prepojí medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March (KTM). Dĺžka mosta bude 270 metrov a dokončený má byť do leta budúceho roka. Projekt realizujeme v spolupráci so Spolkovou krajinou Dolné Rakúsko v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.

„Cykloturizmus je v Bratislavskom kraji veľmi obľúbeným spôsobom trávenia voľného času. Už dnes máme v kraji viac ako tisíc kilometrov značených cyklotrás. Teším sa, že budúci rok vďaka novému cyklomostu vzniknú ďalšie možnosti na bicyklovanie a spoznávanie krás povodia rieky Moravy,“ uviedol na kontrolnom dni stavby Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Nový cyklomost cez rieku Morava bude mať dĺžku 270 metrov a šírku 4 metre. Konštrukcia bude zavesená na oceľových pilieroch. Návrh mosta je realizovaný ako 5-poľová konštrukcia s rozpätím hlavného poľa 80 m a oboch predpolí 2x25 m. Maximálna výška pilierov je 17 metrov a po dokončení ostane minimálna plavebná výška 7 metrov. 

"Stavebné práce sa realizujú prevažne z rakúskej strany z dôvodu ochrany slovenskej chránenej krajinnej oblasti Záhorie. Na slovenskej strane sa bude realizovať násyp prístupovej rampy a predpolie," doplnil bratislavský župan.

Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je v priebehu prvého polroka 2022. Celkové náklady na projekt sú spolu 5 912 800,00 EUR s DPH. Bratislavská župa financuje 2 059 499,09 EUR s DPH.

„Projekt okrem ekologickej cyklodopravy a turizmu podporí aj cezhraničnú spoluprácu a regionálny rozvoj. Taktiež pomôže vytváraniu nadnárodných partnerstiev a teda je odpoveďou na neustále sa meniacu diverzitu európskej spoločnosti,“ uzavrel bratislavský župan Juraj Droba.

FOTOGALÉRIA

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 23 apríl 2021 07:46

Malacky - Najnovšie fotogalérie

Vysoká pri Morave, Cyklomost

Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost Vysoká pri Morave, Cyklomost

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba Jakubov, Kostol sv. Filipa a sv. Jakuba

Pernek (by obec)

Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec) Pernek (by obec)

Láb (by obec)

Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec) Láb (by obec)

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.