Print this page

Muziganské Priepasné 2018

zdroj: fotky v článku - FB Muziganské Priepasné zdroj: fotky v článku - FB Muziganské Priepasné

Piatok 17. a sobota 18. augusta 2018 bude v obci Priepasné patriť podujatiu Muziganské Priepasné.

Letné hudobné dielne zamerané na výučbu herného štýlu z Priepasného podľa hudieb Jána Kolárika a Jána Petruchu / 2013

Na futbalovom ihrisku sa v piatok o 19.30 h bude konať ľudová zábava s účastníkmi tábora, sobotný program si môžete prísť pozrieť o 19.00 h do priestorov amfiteátra pri obecnom úrade.

V druhej polovici augusta sa už po niekoľko rokov pohybujú po obci Priepasné mladí muzikanti a tanečníci nielen zo Slovenska. Láka ich sem podujatie Muziganské Priepasné, letný tábor venovaný tradičným herným a tanečným štýlom kopaničiarskej oblasti.

Vystúpi v ňom ženská spevácka skupina z Priepasného, folklórna skupina Šulekovo z Hlohovca, folklórny súbor Nadšenci z Trenčína a účastníci hudobných a tanečných dielní.

"Muziganské Priepasné je podujatie, ktoré sa skladá z dvoch častí. Jedným je tanečná a hudobná dielňa, ktorá je viacdňová.Tu sa deti ale aj dospelí učia tradičné štýly. No a druhé podujatie je sobotné - pre širokú verejnosť.Tu sa už prezentujú účastníci tým, čo sa naučili. Súčasťou sú aj ďalšie folklórne súbory a ich vystúpenia,"  pre NaZahori.sk ozrejmil podujatie Peter Obuch, hlavný organizátor podujatia.   

 

Súčasťou programu je aj vzdelávacie podujatie Muziganská škola a Škola tančenia. Podujatie pripravila obec Priepasné v spolupráci s Centrom tradičnej kultúry v Myjave.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 august 2018 11:02
Redakcia

Related items