V obci Chvojnica na Myjavských kopaniciach občania začali voliť úderom siedmej hodiny

V obci Chvojnica na Myjavských kopaniciach občania začali voliť úderom siedmej hodiny

Posledná sobota marca 2019 je aj v znamení druhého kola voľby hlavy štátu SR. Volebné právo má vyše 4,45 milióna občanov žijúcich na Slovensku a v zahraničí.

 

Volebné miestnosti 2. kola volieb prezidenta Slovenskej republiky sa na Slovensku otvorili o 7:00 hodine a možnosť voliť pre voličov je do 22:00 hodiny.

30. marca volíme prezidenta SR z dvoch kandidátov a to medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom, ktorí v prvom kole 16.3.2019 získali najviac hlasov voličov a postúpil tak do druhého kola volieb.

Občania v malej obci na Myjavských kopaniciach začali voliť úderom siedmej hodiny vo volebnej miestnosti v priestoroch obecného úradu.

„Voliť chodím pravidelne na každé voľby. Aj keď to nie je zákonná povinnosť, z môjho pohľadu to považujem za určitú morálnu povinnosť. Ja to mám v sebe tak nastavené, že kto nevolí, nemá potom právo, ak by sa niečo dialo, ani kritizovať. Mám asi prvýkrát od revolúcie pocit, že v druhom kole nevolím menšie zlo. Ja osobne v tejto chvíli si viem predstaviť oboch kandidátov na poste hlavy štátu. Obaja majú svoje plusy aj mínusy. Nepatrím k tým, ktorí chodia voliť pravidelne skoro ráno, ale pekné počasie chcem s rodinou využiť na výlet," uviedla jedna z prvých voličiek vo Chvojnici.

Právo voliť, hneď v prvých minútach volieb využil aj manželský pár. „S manželom sme boli na nočnej a tak sme prišli voliť priamo z práce. Môj kandidát z prvého kola sa dostal aj do druhého a volila som ho aj v druhom,“ uviedla manželka Viera.

V prvom kole volieb sa vo Chvojnici z 306 zapísaných voličov zúčastnilo 175, čo predstavuje 57,18 percentnú účasť. Bola to najvyššia účasť v prvom kole prezidentských volieb od roku 1999.

„Prvé kolo volieb prebehlo v našej obci bez problémov. Prišlo k nám niekoľko voličov z hlasovacími lístkami, keďže v obci máme mnoho chalupárov,“ povedala predsedníčka volebnej komisie Janka Plešová.

 „S urnou pôjdeme aj za občanmi, ktorí požiadali alebo ešte v priebehu dňa požiadajú, aby ich volebná komisia navštívila u nich doma. V prvom kole ich bolo päť, pre druhé kolo máme zatiaľ nahlásenú jednu voličku, ale je možnosť ešte v priebehu dňa požiadať o návštevu s volebnou urnou priamo u voliča,“ spresnila predsedníčka volebnej komisie Plešová.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 30 marec 2019 08:37

Myjava - Najnovšie fotogalérie

Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom

Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom

Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika

Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika Bradlo, Spomienkové slávnosti na M.R.Štefánika

Koválovské lúky

Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky

Rozhľadňa Brestovec - Poľana

Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana

Myjava - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Myjava - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.