Myjava: Leto s naMY bude o zábave, hudbe i dobrom jedle

Myjava: Leto s naMY bude o zábave, hudbe i dobrom jedle

Myjava: Leto s naMY bude o zábave, hudbe i dobrom jedle FB Myjava - oficiálna stránka samosprávy

Situácia s pandémiou COVID-19 v predošlých týždňoch prinútila mnohých organizátorov podujatí – medzi nimi aj obce a mestá – premýšľať nad tým, akým smerom sa budú uberať kultúra a šport. Najmä teraz v letnom období. 

"Rovnakú otázku sme si kládli aj na Myjave nevediac, či a ktoré pôvodne plánované akcie bude možné realizovať a ktoré nie. Po zvážení všetkých okolností a stále sa vyvíjajúcich hygienických opatrení i obmedzení padlo na meste Myjava rozhodnutie, že podujatia so zamýšľanou realizáciou na námestí sa organizovať nebudú a ich náhradou bude projekt nazvaný Leto s naMY," informuje Marek Hrin, kultúrny referent mesta Myjava.  

Leto s naMY

Bude to množstvo aktivít pre malých i veľkých, ktoré sa budú odohrávať v takzvanom Letnom areáli Myjava (letné kúpalisko – plaváreň – štadión)

Cieľom tohto projektu je ponúknuť obyvateľom i návštevníkom Myjavy možnosť tráviť voľný čas aktívne, relaxačne i kultúrne priamo pri kúpalisku. Leto s naMY sa začne v piatok 3. júla a potrvá do soboty 29. augusta 2020. Predchádzať mu bude ešte rozlúčka so školským rokom 2019/2020 a privítanie prázdnin. To sa uskutoční na myjavskom kúpalisku v utorok 30. júna 2020 od 13.00 h.

Počas pracovných dní, od pondelka do piatka, budú vždy od 13.00 do 16.00 h v Letnom areáli pripravené súťaže a animácie pre deti. Tie zabezpečí Centrum voľného času Myjava v spolupráci s animátormi zo Samšportu. Počas letných sobôt bude ponuka areálu doplnená o nafukovacie atrakcie, ktoré tu budú v prevádzke od 12.00 do 20.00 h a budú sa počas prázdnin pravidelne obmieňať. V rovnakom čase budú malým návštevníkom k dispozícii hry a súťaže sústredené zväčša na trávnatej ploche za tribúnou B myjavského štadióna. Sobotňajšiu ponuku večer o 19.00 h doplnia malé koncerty.

Na pripravenom pódiu sa od začiatku prázdnin do konca augusta vystriedajú rôzne hudobné telesá a rôzne hudobné žánre tak, aby si každý návštevník prišiel na svoje. Nebude tu chýbať napríklad folklór v podaní Ľudovej hudby FS Kopaničiar. Strednú a staršiu generáciu istotne potešia Myjavské heligónky. Country štýl zastúpi skupina Vodopády, blues-rock zasa kapelka Flying Fish. Na pohodu letného večera zahrajú Terasani a Duo Sonet. Porciu rocku a moderny do areálu zasa prinesú Music Band Four či NighTeen SevenTies. Veríme, že každý si bude môcť z pripravovanej ponuky vybrať to, čo ho baví a zaujíma a strávi v myjavskom areáli pár pekných chvíľ.

To však stále nie je všetko. Počas celých prázdnin bude program dopĺňaný o ďalšie možnosti trávenia voľného času podľa aktuálnych podmienok a záujmu verejnosti. Počíta sa napríklad s volejbalovým turnajom, plaveckými pretekmi, školou tanca, cvičením vo vode a podobne. O tom, čo, kedy a kde sa bude konať, vás budú pravidelne každý týždeň informovať plagáty a oznamy na webe či na sociálnych sieťach. Takže sledujte novinky a včas sa všetko dozviete. A aby sme nezabudli, v prípade vytrvalého dažďa či nízkych teplôt znemožňujúcich realizáciu sprievodného programu bude táto ponuka zrušená. No ak nás len prekvapí nejaká prehánka alebo búrka, pôjdeme v rámci možností podľa plánu.

Bude posilnená aj ponuka občerstvenia, vzhľadom na program najmä počas sobôt. Pribudnú bufety, k dispozícii bude zmrzlina, waffle, palacinky a ďalší sortiment. Gastronómia bude počas vybraných víkendov posilnená o špeciality. Napríklad 18. júla to majú byť pukanské párance, 22. augusta zasa jedlá z diviny a ponuka regionálnych malých pivovarov. Tie by za normálnych okolností boli súčasťou väčšej a obľúbenej akcie – Sviatku piva Myjava, ktorá si musí dať tento rok pauzu.

Programovej ponuke sa prispôsobia aj otváracie hodiny areálu. Letné kúpalisko bude štandardne otvorené v pondelok až piatok a v nedeľu od 10.00 do 19.00 h, v sobotu bude v prevádzke do 21.00 h. Časť pri štadióne – nazvime ju zábavná zóna – bude verejnosti prístupná v pondelok až piatok od 13.00 do 19.00 h a v sobotu od 12.00 do 21.30 h.

Využiť ponuku Letného areálu Myjava budete môcť dvoma spôsobmi. Buď si zakúpite vstupenku na letné kúpalisko pri vstupe z Ul. Milana Marečka a budete sa môcť pohybovať v celom areáli bez obmedzení alebo využijete len ponuku zábavnej zóny cez hlavný vchod štadióna z Hodžovej ulice. Musíte však rátať s tým, že s tu zakúpeným lístkom v hodnote 1,- € sa k bazénom nedostanete.

"Prevádzku celého areálu i sprievodného programu pripravujeme tak, aby boli zabezpečené všetky hygienické štandardy vyplývajúce zo súčasných požiadaviek na ochranu pred ochorením COVID-19, prípadne ďalšími chorobami. Ale bez vašej spolupráce by to nefungovalo. Preto vás prosíme, aby ste pri návšteve areálu dodržiavali pokyny animátorov, plavčíkov a organizátorov, umývali si a dezinfikovali ruky, udržiavali poriadok vo svojom okolí a ak to bude situácia vyžadovať, tak používali aj ochranné rúška, nezhromažďovali sa a zachovávali odstupy od iných návštevníkov. Veríme, že vás Leto s naMY osloví a nájdete v jeho programe to, čo vás poteší a zaujme. Ak vzhľadom na súčasnú situáciu doma i vo svete neplánujete počas letných mesiacov žiadnu veľkú dovolenku, nechystáte sa veľmi cestovať, budeme radi, ak svoj čas spolu so svojimi blízkymi a priateľmi prídete tráviť aj do nášho Letného areálu Myjava,"  spresňuje Marek Hrin.

Zdroj: Mesto Myjava / www.myjava.sk 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 25 jún 2020 10:47

Myjava - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Myjava - Najnovšie fotogalérie

Myjavská pálenica v novom šate

Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate

historický vlak na myjavskej trati 2020

historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Myjava - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada