Print this page

Košariská: Milan Rastislav Štefánik / TIME AFTER TIME

Milan Rastislav Štefánik / TIME AFTER TIME Milan Rastislav Štefánik / TIME AFTER TIME fotky: zdroj stefanik-time-after-time.com

V utorok 29.9.2020 od 15:00 h sa v Múzeu M.R. Štefánika v Košariskách uskutoční verejná prezentácia rozpracovanosti multimediálneho diela M. R. Štefánik / TIME AFTER TIME – interaktívnej zážitkovo vzdelávacej hry pre virtuálnu realitu.

Projekt Adama Novotu vzniká v spolupráci s obyvateľmi obce Košariská a herným vývojárom Matejom Novotným z VIS GRAVIS. 

Hlavným cieľom tohto projektu je inšpiratívnym spôsobom priblížiť osobnosť Milana Rastislava Štefánika, ktorý zohral kľúčovú úlohu pri formovaní dejín dvoch národov – Čechov a Slovákov. Hra sprostredkováva novú perspektívu a pohľad na historickú líniu vývoja dejín Slovenska a interaktívnym spôsobom približuje kvalitu vizionárskeho myslenia M. R. Štefánika.

V diele je zaktualizovaná prostredníctvom muzeálnych artefaktov, ale aj výpovedí a kreatívnych aktivít obyvateľov a pamätníkov z jeho rodnej obce Košariská. Projekt sa zameriava na aspekt Štefánikovej osobnosti, ktorým je schopnosť prekonávať danú realitu a vytvárať víziu nového, spravodlivejšieho a kvalitnejšieho sveta. V prepojení na myslenie, činnosť a publikované texty M. R. Štefánika sa projekt venuje téme utópie v rámcoch jeho činnosti, života ale aj v kontexte premien daného pojmu naprieč históriou a dejinami filozofických téz. Téma utopickej vízie v spojení so Štefánikovými predstavami o spoločenstve – komunite, naberá v tomto diele svoje vlastné špecifické podoby.

Názov podujatia:    Milan Rastislav Štefánik / TIME AFTER TIME

Autor:                      Adam Novota

Miesto konania:     SNM - Múzeum M. R. Štefánika, Košariská

Termín podujatia:  29. september 2020 o 15.00 hod.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partnerom projektu je SNM - Múzeum M. R. Štefánika, Košariská.

Viac TU: www.stefanik-time-after-time.com

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 29 september 2020 14:26
Tlačová správa

Related items