Medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou rekonštruovali úsek cesty za viac ako 2,2 milióna eur

Medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou rekonštruovali úsek cesty za viac ako 2,2 milióna eur

Zrekonštruovaná cesta Nové Mesto nad Váhom - Myjava. Zrekonštruovaná cesta Nové Mesto nad Váhom - Myjava. TSK

Prvá etapa rekonštrukcie cesty II/581 medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou začala v auguste minulého roka, práce na nej zhotoviteľ ukončil v druhej polovici septembra 2020. Dnes už slúži cestujúcej verejnosti viac ako 1,2 km zmodernizovanej vozovky na frekventovanom cestnom ťahu bez obmedzení.

Rekonštrukcia cesty medzi dvoma okresnými mestami bola financovaná z eurofondov a župného rozpočtu, pričom investícia presiahla 2,2 mil. eur. Zmodernizovaný úsek cesty sa pýši mikropilótovou stenou, kvalitným odvodňovacím systémom či novými zvodidlami. „Táto cesta má aj trošku iné parametre, je širšia o 40 centimetrov a na každej strane pribudla polmetrová spevnená krajnica, čím sa stala bezpečnejšou,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.

Projekt sme zrealizovali v súlade s projektovou dokumentáciou, bez akýchkoľvek vád a nedorobkov. Naši zamestnanci pracovali nepretržite aj počas víkendov, sviatkov, či prvej vlny pandémie covidu, za dodržania bezpečnostných opatrení. Stavbu odovzdávame do užívania s presvedčením dobre vykonanej práce pre bezpečné a komfortné cestovanie,“ zhodnotil Marek Štancel, oblastný manažér spoločnosti Skanska SK.

Stavbári až na 85%-ách dĺžky vozovky vymenili celú konštrukciu, a to do hĺbky približne 1,5 metra. Cesta medzi Novým Mestom nad Váhom a Myjavou je prvou zo štvorice ciest rekonštruovaných za pomoci financií z Integrovaného regionálneho operačného programu, ktorá bola odovzdaná do užívania. „Chcem sa poďakovať za trpezlivosť, ktorú mala cestujúca verejnosť počas trvania rekonštrukcie tejto cesty a som rád, že motoristi ju už môžu využívať v plnej miere,“ doplnil župan.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 10 október 2020 14:58

Myjava - Najnovšie fotogalérie

Tunel M. R. Štefánika

Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika Tunel M. R. Štefánika

Vrbovce, Protest na hraniciach

Vrbovce, Protest na hraniciach Vrbovce, Protest na hraniciach Vrbovce, Protest na hraniciach Vrbovce, Protest na hraniciach Vrbovce, Protest na hraniciach

Myjava, Železničný most

Myjava, Železničný most Myjava, Železničný most Myjava, Železničný most Myjava, Železničný most Myjava, Železničný most

Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom

Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom Tip na výlet, Cyklotrasa 2202 Chvojnica - Brezová pod Bradlom

Myjava - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Myjava - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.