Brezová: Ku knihobúdke pribudla drevená eko lavička

Brezová: Ku knihobúdke pribudla drevená eko lavička

zdroj: Mesto Brezová p.Bradlom a TSK zdroj: Mesto Brezová p.Bradlom a TSK

V meste Brezová pod Bradlom v piatok 27.11.2020 bola pri knihobúdke inštalovaná nová lavička v rámci projektu Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región s netradičnou pozvánkou na návštevu dominánt Trenčianskeho kraja.

Na drevenej lavičke je umiestnená pohľadnica, kde je okrem textu a adresáta i špeciálne vytvorená poštová známka. Z jednej strany vyobrazuje známu dominantu v kraji - Hammam v Trenčianskych Tepliciach, z druhej zase nabáda miestnych obyvateľov na jej návštevu. Cieľom projektu je podpora turizmu a vzájomného spoznávania krásnych miest v Trenčianskom kraji. 

"Sme radi, že aj naše mesto je súčasťou tohto projektu a veríme, že lavička vám spríjemní chvíle pri čítaní kníh z novej knihobúdky," informuje mesto Brezová pod Bradlom na svojej web stránke www.brezova.sk.

KOCR Trenčín región  

Už v roku 2019 prišla krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región s netradičnou pozvánkou na návštevu dominánt Trenčianskeho kraja. Pohľadnica na lavičke vyrobenej z dreva, bez použitia klincov pribudla aj v Brezovej pod Bradlom v okrese Myjava.                              

Verejnosť si nové lavičky začína všímať a nápad oceňujú. „Veľmi nás teší pozitívna reakcia miest, ktoré sme oslovovali v súvislosti s projektom ekologickej lavičkovej pohľadnice. Nielen mestá, ale aj samotní obyvatelia daných lokalít lavičky pochvaľujú a radi sa pri nich fotia. Veríme, že ich podnietili aj k návšteve a preskúmaniu krás Trenčianskeho kraja,“ vyjadril sa predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Vzájomná podpora regiónov

Jeden zo zmyslov lavičiek je aj podpora regionálneho cestovného ruchu. Grafický vizuál a zvolená dominanta je pridelená vždy podľa vzdialenosti pamiatok od daného miesta tak, aby cesta autom trvala najviac hodinu. Touto pútavou a viditeľnou formou je obyvateľstvu povedané, že mnohé nádherné pamiatky majú na dosah ruky.

„Myšlienkou projektu je prepájanie jednotlivých regiónov, prezentácia významných miest Trenčianskeho kraja. V Trenčianskych Tepliciach sa práve osadila lavička, ktorá propaguje románsky kostolík v Haluziciach a Trenčianske Teplice budú takýmto spôsobom propagované v Brezovej pod Bradlom. Lokalitu sme vybrali kvôli blízkosti frekventovanej autobusovej zastávky, vďaka ktorej môže denne prejsť okolo lavičky množstvo ľudí,“ informovala primátorka Trenčianskych Teplíc Zuzana Frajková Ďurmeková

Lavičkám sa však nedá odoprieť ani ich estetický prvok, ktorý často skrášľuje a dotvára mestské priestranstvo. „Túto aktivitu v našom meste vítame a sme radi, že aj takouto vizuálne priťažlivou formou môžeme propagovať dominanty Trenčianskeho kraja. Veríme, že okoloidúcich lavička upúta a vyobrazenú Skalku nad Váhom radi navštívia,“ komentoval primátor mesta Bojnice, František Tám.

Lavička v Beckove je umiestnená tak, aby ponúkla obyvateľom a turistom výhľad na širokú krajinu . „Z tohto miesta je unikátny pohľad na hrad Beckov a jeho členenie. Taktiež je jedinečný výhľad na vrch Veľká Javorina, celé pohorie Bielych Karpát, Považie a takzvanú Beckovskú bránu, kde Váh opúšťa sústavu kotlín Považského podolia a vstupuje do Podunajskej nížiny," vyjadril sa starosta obce Beckov, Daniel Hladký

Do projektu boli zapojení aj žiaci

Pohľadnica umiestnená na drevenej eko lavičke okrem textu a adresáta obsahuje aj špeciálne vytvorenú poštovú známku. „Na jej tvorbe sa podieľali žiaci strednej Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne, za ochotu a spoluprácu im ďakujeme,” vyjadrila sa výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva FrývaldskáOkrem nej sa na lavičke nachádza aj QR kód, ktorý priamo odkazuje na web stránku www.trencinregion.sk a na podrobnejšie informácie o danej pamiatke.

Okrem toho, že lavička nie je tvorená a spájaná klincami, ekologický odkaz dotvárajú aj použité materiály, laky a farby, ktoré neobsahujú chemické alternatívy. Lavičky boli financované z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

TS  a www.brezová.sk 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 01 december 2020 11:12

Myjava - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Myjava - Najnovšie fotogalérie

historický vlak na myjavskej trati 2020

historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020 historický vlak na myjavskej trati 2020

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020

Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020 Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020 Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020 Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020 Novoročná prechádzka po Kopaniciach 2020

Myjava - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada