Myjava: Začína rekonštrukcia základnej školy so škôlkou v Turej Lúke

Myjava: Začína rekonštrukcia základnej školy so škôlkou v Turej Lúke Featured

zdroj: Mesto Myjava zdroj: Mesto Myjava

Od stredy 12. mája 2021 začínajú rekonštrukčné práce na rozšírení kapacity Základnej školy s materskou školou Turá Lúka v mestskej časti Myjavy.

Informuje o tom mesto Myjava na www.myjava.sk

Práce sú naplánované tak, aby boli ukončené k začiatku školského roka 2021/2022. Realizovať ich bude Správa majetku mesta Myjava, s. r. o. v spolupráci so spoločnosťou STAS, s. r. o. Odhadované celkové náklady na investičnú akciu sú vo výške 450.000 eur.

Po ukončení rekonštrukcie a realizácií nadstavby budú vynovené existujúce triedy a sociálne zariadenia, pribudnú štyri nové triedy, kabinety, zborovne, šatne, bude rozšírená jedáleň, zmodernizovaná kuchyňa... Škola so škôlkou budú mať po dokončení kapacitu viac ako 100 detí a pokryjú tak potreby mestskej časti Turá Lúka.

" Z toho dôvodu vás žiadame o rešpektovanie bezpečnostných opatrení v areáli školy a upozorňujeme vás, že jediný prístup pre zamestnancov a rodičov detí bude bočnou bránkou pri budove školy. Prosíme, používajte chodník vybudovaný okolo oplotenia školy a nevstupujte na stavenisko," upozorňuje primátor Myjavy Pavel Halabrín.

Materská škola bude v mesiacoch júl a august 2021 mimo prevádzky a výchovno-vzdelávací proces bude v tomto období zabezpečovať MŠ Bradáčova ul. na Myjave.

 

Rate this item
(0 votes)
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.