V Myjave šoféroval podgurážený a bez vodičáku

V Myjave šoféroval podgurážený a bez vodičáku Featured

Ilustračné foto / zdroj: Getty Images Ilustračné foto / zdroj: Getty Images

Policajti Obvodného oddelenia z Myjavy v nedeľu 16.5.2021 dopoludnia na miestnej komunikácii v Myjave zastavili a kontrolovali 24-ročného vodiča na osobnom motorovom vozidle Kia.

Informuje o tom na sociálnej sieti polícia KR PZ v Trenčíne.

Pri cestnej kontrole vodiča z Myjavy vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k podrobeniu sa dychovej skúške.

Vodič sa dychovej skúške podrobil. Policajti mu namerali 0,75 mg/l, čo predstavuje 1,56 promile alkoholu v dychu.  Vodičský preukaz však nepredložil, nakoľko ho vodič má od marca minulého roka zadržaný na dvadsať mesiacov, tiež za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Policajti vodičovi v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu. Po vytriezvení ho neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. Za uvedené trestné činy v zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

"Nakoľko policajti denne pri cestných kontrolách zisťujú, že sú niektorí vodiči nepoučiteľní a sadajú si za volant pod vplyvom alkoholu, budú na území celého Trenčianskeho kraja vykonávané kontroly , zamerané práve na zisťovanie alkoholu u vodičov." dopĺňa Polícia SR - Trenčiansky kraj.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 17 máj 2021 20:51
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.