Covid mapa okresov: Myjava červená, Skalica ružová, Senica oranžová a Malacky žlté

Covid mapa okresov: Myjava červená, Skalica ružová, Senica oranžová a Malacky žlté Featured

zdroj infografika RTVS zdroj infografika RTVS

Regionálna covid mapa okresov platná od 7. júna 2021. 

Od pondelka naďalej nie je na regionálnej covid mape ani jeden okres v čiernej či bordovej fáze -  v dvoch najvyšších stupňoch varovania.  Tri okresy sú červené (II. stupeň varovania) a šesť ružových (I. stupeň varovania). V oranžovej farbe - v druhom stupni ostražitosti, je 29 okresov a 39 okresov žltých  - I. stupeň ostražitosti. Prvýkrát sú dva najlepšie okresy v monitoringu, teda v zelenej farbe.

Červené okresy (II. stupeň varovania):  Banská Štiavnica, Kysucké Nové Mesto a Myjava.

Ružové okresy (I. stupeň varovania): Bardejov, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Skalica, Sobrance a Trenčín.

Oranžové okresy (II. stupeň ostražitosti): Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Medzilaborce, Námestovo, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Rimavská Sobota, Rožňava, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Svidník, Trnava, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

Žlté okresy (I. stupeň ostražitosti): Bratislava I.-V., Brezno, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poltár, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Sabinov, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce.

Zelené okresy (monitoring): Šaľa a Turčianske Teplice.

Vyplýva to z materiálu na https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/26089/1, ktorý dnes vláda SR na svojom zasadnutí schválila .

zdroj: Úrad vlády SR https://rokovania.gov.sk

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 07 jún 2021 07:40
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.