Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

710. výročie prvej písomnej zmienky o obci Borinka

9. júna o 9:30 - 19:00

Príďte osláviť výnimočné jubileum obce! Borinka si tento rok pripomína 710 rokov od prvej písomnej zmienky a pri tejto príležitosti pre vás pripravila bohatý program. Oslavy sa uskutočnia 9. júna 2024 na priestranstve smerom k futbalovému ihrisku.

Slávnostný začiatok osláv

Oslavy odštartujú o 9:30 slávnostnou hodovou svätou omšou, ktorú bude sprevádzať Dychová hudba Záhorienka. Po omši sa presunú oslavy na cintorín, kde o 11:00 prebehne znovuposvätenie pamätníka padlých hrdinov I. svetovej vojny.

Dobové atrakcie pre malých aj veľkých

Od 13:00 bude pre deti pripravený pestrý program plný dobových hier a atrakcií. Nebude chýbať ani dobový stanový tábor či šermiarske vystúpenie detskej skupiny Mladé medvede.

O autentickú atmosféru sa postará koncert dobovej hudby v podaní skupiny Musica Ursusica a ukážky dobových remesiel. Šermiari z SHŠ Ursus predvedú svoje umenie v dynamickom vystúpení.

Kultúrny program a zábava až do večera

Poobedňajší program bude patriť vystúpeniu detí z miestnej materskej školy a predstaveniu novej knihy o Borinke. Hudobný zážitok sľubuje vystúpenie Jaroša Banga, ktorý zaspieva piesne Karola Duchoňa a Karla Gotta. O skvelú zábavu až do neskorých večerných hodín sa postará skupina Duo Focus.

Pre najmenších návštevníkov budú pripravené atrakcie ako skákací hrad, cukrová vata či možnosť vlastnoručne si vyraziť pamätný žetón. Príďte si užiť jedinečnú atmosféru osláv 710. výročia obce Borinka!

710. výročie prvej písomnej zmienky o obci Borinka
710. výročie prvej písomnej zmienky o obci Borinka

Podrobnosti

Dátum:
9. júna
Čas:
9:30 - 19:00
Udalosť Kategórie:
, , ,
Udalosť Značky:

Organizátor

Obec Borinka
Phone
02/6593 81 51
Email
obecny-urad-borinka@slovanet.sk

Miesto udalosti

Obec Borinka
Obecný úrad Borinka 110
Borinka, 900 32 Slovensko
+ Google Map
Phone
02/6593 81 51

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist