Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Cestou necestou

19. januára 2022 - 28. februára 2022

Fotosúťaž s názvom Cestou necestou vyhlásilo informačné centrum Europe Direct Senica s cieľom podporiť využívanie železničnej dopravy občanmi aj podnikmi a prispieť k dosiahnutiu dôležitého cieľa európskej zelenej dohody – klimatickej neutrality Európy do roku 2050. Najlepšie fotografie sa stali súčasťou rovnomennej výstavy, ktorú si môžu návštevníci pozrieť v Záhorskej knižnici, ktorej zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj. Výstava fotografií potrvá do konca februára 2022.

Informačné centrum Europe Direct Senica sa snaží každý rok organizovať fotosúťaž na aktuálnu tému v danom roku. “V roku 2021 bol inšpiráciou Európsky rok železníc a fotosúťaž sme nazvali Cestou necestou. Železnice sa v roku 2021 stali stredobodom pozornosti po celej Európe s cieľom podporiť využívanie železničnej dopravy občanmi aj podnikmi a zámerom je i prispieť k dosiahnutiu dôležitého cieľa európskej zelenej dohody – klimatickej neutrality Európy do roku 2050,” uviedol Marek Štítny z informačného centra.

Cestou necestou – ocenení autori

Celkovo sa do fotosúťaže zapojilo až 35 fotografov z celého Slovenska, ktorý poslali 158 záberov. Ocenené boli prvé tri víťazné miesta a tri čestné uznania:

1. miesto – Pavol Čepček – fotografia „Cesta do neba“

2. miesto – Vladimír Šifra – fotografia „Štoker na Chmaroške“

3. miesto – Marek Včelka – fotografia „Na Starom moste“

Čestné uznania:

Peter Čech – fotografia „Pozdrav slnku“

Martin Babarík – fotografia „Večer pri Palcmanskej Maši“

Susanna Včelková – fotografia „Na Starom moste“

Pripravuje sa nová fotosúťaž

Tento rok sa nepodarilo vzhľadom na protipandemické opatrenia zorganizovať slávnostné oceňovanie a vernisáž fotosúťaže. Výstavu fotografií si môžu záujemcovia pozrieť osobne v Záhorskej knižnici v Senici. Výstava potrvá v priebehu mesiacov január a február 2022.

Každý rok sa snažíme okrem zaujímavej témy nájsť pre výstavu fotografií aj netradičné miesta, ktoré sú však vždy ľahko dostupné pre verejnosť. V minulosti sme vystavovali napríklad na železničnej stanici, mestskej plavárni alebo minulý rok na námestí v Senici,” informoval Štítny.

Ďalšiu fotosúťaž plánuje centrum vyhlásiť koncom leta 2022. “Ak by sa rád niekto zapojil, môže sledovať naše sociálne siete či už na FB, Instagrame alebo webovej stránke. Ako veľmi dobrou motiváciou môže byť tiež hlavná cena. Tie sú v súťaži skutočne veľmi hodnotné. V minulosti to bola napríklad digitálna zrkadlovka alebo gopro kamera,” doplnil Štítny.

Podrobnosti

Začiatok:
19. januára 2022
Koniec:
28. februára 2022

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist