Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Keď muzika na Baranci zahrala, Brezová pod Bradlom

13. augusta 2022 o 18:00 - 14. augusta 2022 o 0:00

€3

Usporiadateľ podujatia s názvom Keď muzika na Baranci zahrala Folklórny súbor Brezová pozýva na ľudovú zábavu v sobotu 13. augusta 2022 od 18.00  h do polnoci v Brezovej pod Bradlom Pod skalou v Baranci.
Ľudové zábavy boli neodlúčiteľnou súčasťou ľudovej kultúry na celom Slovensku. Na Brezovej a jej okolitých kopaniciach sa v minulom storočí konali tanečné zábavy každú nedeľu. V dnešných dňoch už takéto zábavy neexistujú.

Snahou nášho združenia je obnoviť, či aspoň pripomenúť tanečné zábavy, ako ich poznali naši starí rodičia. Teda vonku, pri ľudovej hudbe a tancoch, ktoré ľudia dedili a odpozerali jeden od druhého. Keďže ľudové tance a piesne na Brezovej už nie sú bežnou súčasťou života ľudí, chceli by sme na našom podujatí ľudí s týmito tancami a piesňami oboznámiť, dať im možnosť naučiť sa ich a nakoniec si ich do sýtosti vyskúšať pri voľnej zábave,“ informuje o podujatí Folklórny súbor Brezová.

Názov podujatia je prebratý text ľudovej piesne a odkazuje na lokalitu, kde sa naozaj ľudové zábavy v minulom storočí konali. Proste Ked muzika na Baranci zahrala, hrdlo začalo spievať, topánky dupotať, sukne sa nadvíhať a každý aspoň na chvíľu radostne žiť.

Program

18:30 Ukážky zábavových hier a tancov

19:00 Škola tanca

20:00 Voľná zábava – ĽH Petra Obucha z Piešťan

Poľovnícke špeciality od PZ Klenová

 

Vstupné: 3€ na mieste

 

Foto: Tanečné kolo v Zadnej dolinke, Brezová pod Bradlom, r. 1914 zdroj: Folklórny súbor Brezová.

Podrobnosti

Začiatok:
13. augusta 2022 o 18:00
Koniec:
14. augusta 2022 o 0:00
Cena:
€3

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist