Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Klenoty zeme a vesmíru

29. apríla 2022 - 5. júna 2022

Multižánrová výstava bola vytvorená pri príležitosti 50. výročia vzniku Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika.
Je tým najlepším, čo slovenské prostredie obsahuje z hľadiska pohľadu na prírodu, čo môže človek na zemi zažiť z pohľadu jedného z najlepších fotografov prírody v Európe, ktorým je Slovák Filip Kulišev.

Významnou časťou výstavy sú aj fotografie popredných slovenských astrofotografov, ktorí získavajú ocenenia nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Srdcom celej výstavy sú umelecké vízie umeleckého sochára Drahomíra Prihela, ktorý vo svojich dielach vesmír zvýrazňuje a prebudováva do obrovského monumentálneho zatavenia sklenných útvarov. Ide o nádhernú výstavu, ktorú by mal vidieť nielen každý milovník nielen prírody ale predovšetkým umenia a kultúry,“ uviedol riaditeľ Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika Karol Petrík.

Filip Kulišev
Filip Kulišev

Multižánrovú kultúrno-umeleckú inšpiráciu diel Drahomíra Príhelu, Filipa Kuliseva a slovenských astrofotografov Klenoty zeme a vesmíru si môžete pozrieť v priestoroch výstavnej siene Vlastivedného múzea v Hlohovci na Rázusovej ulici 6 do 5. júna 2022.

Výstava Klenoty zeme a vesmíru, Hlohovec
Výstava Klenoty zeme a vesmíru, Hlohovec

Hvezdáreň a planetárium Milana Rastislava Štefánika

Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika

Podrobnosti

Začiatok:
29. apríla 2022
Koniec:
5. júna 2022

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist