Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Návrat ku koreňom: Jarný koncert oslavujúci českú hudbu, Stodoua Kúty

25. mája o 18:30 - 21:00

Aj v roku 2024 sa bude konať Rok českej hudby, ktorý prinesie množstvo zaujímavých podujatí. Jedným z nich bude aj jarný koncert “Návrat ku koreňom”, ktorý sa uskutoční 25. mája 2024 o 18:30 v Stodoue Kúty. Koncert organizuje občianske združenie Pjekné mjestečko a je podporený z verejných zdrojov Hudobného fondu na podporu umenia Music Fund Slovakia.

Otvírání studánek

Motto koncertu “Studánko hlubáňko, studánko rubínko, buď vždycky čistá a pro zdraví jistá” pochádza od autora Miloslava Bureša. Táto myšlienka vyjadruje význam čistoty a zdravia, ktoré sú pre život nesmierne dôležité.

Bohatý hudobný program

Vystúpia viaceré zoskupenia, sólisti, recitátori s husľami, violou či klavírom. Svoj talent predstaví aj ženský komorný zbor Les Sirènes či zbormajster Lukáš Kunst. V programe zaznejú diela významných skladateľov, ako sú Bohuslav Martinů, Alexander Moyzes či Ivan Hrušovský.

Vstupenky a organizácia

Vstupenky na koncert je možné zakúpiť v sieti Predpredaj.sk za cenu 10€. Na mieste budú vstupenky dostupné za 14€. O organizáciu podujatia sa stará občianske združenie Pjekné mjestečko, ktoré sa snaží prinášať kvalitné kultúrne zážitky.

Jarný koncert oslavujúci českú hudbu

Jarný koncert “Návrat ku koreňom” v rámci Roku českej hudby 2024 sľubuje nezabudnuteľný umelecký zážitok. Spojenie hudby, recitácie a symboliky otvárania studničiek vytvorí jedinečnú atmosféru, ktorá poslucháčov prenesie bližšie k prírode a k našim koreňom. Nenechajte si ujsť toto výnimočné podujatie a príďte si vychutnať krásu českej hudby v podaní skvelých umelcov.

Rok českej hudby 2024

Roky končiace štvorkou majú v českej hudbe podobný význam ako roky končiace osmičkou pre národ a štát. Je až pozoruhodné, ako často pripadajú na výročia narodenia, úmrtia alebo vytvorenia kľúčových diel najvýznamnejších českých skladateľov.

V roku 2024 si Česká republika pripomenie viacero významných hudobných míľnikov. Uplynie 200 rokov od narodenia Bedřicha Smetanu, jedného z najväčších českých skladateľov a zakladateľa českej národnej hudby. Zároveň si pripomenieme 150. výročie úmrtia ďalšieho hudobného velikána, Antonína Dvořáka, ktorý svojou tvorbou preslávil českú hudbu po celom svete.

Okrem týchto výročí si v roku 2024 Česi pripomenú aj 100 rokov od premiéry opery Leoša Janáčka “Príhody líšky Bystroušky”, ktorá patrí medzi jeho najznámejšie diela. Janáček je považovaný za jedného z najoriginálnejších skladateľov 20. storočia a jeho tvorba významne ovplyvnila vývoj modernej hudby.

Rok 2024 bude nepochybne patriť oslave českej hudobnej kultúry a jej významným predstaviteľom. Ich diela sú neodmysliteľnou súčasťou nielen českého, ale aj svetového hudobného dedičstva a aj po desaťročiach či storočiach si zachovávajú svoju umeleckú hodnotu a silu.

Návrat ku koreňom, Stodoua Kúty
Návrat ku koreňom, Stodoua Kúty

Podrobnosti

Dátum:
25. mája
Čas:
18:30 - 21:00
Udalosť Kategórie:
, ,
Udalosť Značky:
, , ,

Organizátor

OZ Pjekné mjestečko
Phone
0908 583 520
Email
pjekne.mjestecko@gmail.com
Zobraziť web - Organizátor

Miesto udalosti

Pjekné mjestečko o.z. – Kúty
Bratislavská 210
Kúty, 90801 Slovenská republika
+ Google Map
Phone
0908 583 520
Zobraziť web - Miesto udalosti

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist