Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Sily a siločiary Márie Hrabinskej

6. apríla 2022 - 27. apríla 2022

Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva na autorskú výstavu Sily a siločiary Márie Hrabinskej vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska v Senici.
Mária Hrabinská sa narodila v Bratislave, kde prežila väčšinu svojho života. O maľbu sa zaujíma od detstva. Intenzívne sa jej však začala venovať pred tridsiatimi rokmi, keď si na neďalekých kopaniciach nad Sobotišťom kúpili chalupu U Kadlečíkov a očarená okolitou prírodou sa ju snažila preniesť na maliarske plátno. Jej záľubu v maľovaní na istý čas nahradila záľuba vo fotografovaní, keď ju pracovné povinnosti v európskych inštitúciách zaviali do zahraničia. Po desiatich rokoch, po návrate na Slovensko, sa k svojej záľube vrátila a výtvarná tvorba sa opäť stala jej vášňou. Absolvovala niekoľko kurzov maľby. V súčasnosti navštevuje ateliér Jozefa Kurinca na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Zaujíma sa tiež o svetové výtvarné umenie. Svoje fotografie a výtvarné diela vystavovala doma i v zahraničí (Brusel, Thessaloniki, Bratislava, Komárno, Topoľčany).

Na druhej sólo výstave výtvarných prác v Senici sa prezentuje obrazmi z ostatných piatich rokov. Tie sú dokumentom životných i pracovných ciest autorky. Mária Hrabinská už chalupu U Kadlečíkov nevlastní, no spomienky na kopanice a Záhorie sa objavujú aj v jej súčasnej tvorbe. Jej diela sú odvážne až dobrodružné. Odráža sa v nich čaro a samota kopaníc a provensálskych dediniek v kontraste s hektickým životom medzi mrakodrapmi veľkomiest.

Kurátorkou výstavy je Katarína Čierna. Výstavu plnú emócií, farieb a pohybu, ktorá zaujme sviežosťou videnia a čistotou úprimnosti výrazu, si môžete prísť pozrieť do Záhorského osvetového strediska v Senici do 27. apríla 2022 v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hodiny.

Sily a siločiary Márie Hrabinskej
Sily a siločiary Márie Hrabinskej

Podrobnosti

Začiatok:
6. apríla 2022
Koniec:
27. apríla 2022

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist