Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Začnite s vysťahovaním!

22. októbra 2022 o 10:00 - 12:00

Spoznajte naše dejiny netradične na podujatí Začnite s vysťahovaním! Okrem komentáru od historikov Múzea SNP vás budú sprevádzať herci klubov vojenskej histórie, ktorých hrané scénky vás prenesú do minulosti.

ŠPANIA DOLINA – predpredaj lístkov

  • 16. júl 2022
  • 12:00 a 16:00

Spoznajte málo známe príbehy z obdobia 2. svetovej vojny a Slovenského národného povstania, ktoré sa odohrali v Španej Doline s historikom Lukášom Volentierom z Múzea SNP. Zažijete vyhlásenie SNP, dozviete sa viac o pôsobení partizánov v dedine a v jej blízkom okolí a ocitnete sa vo výcvikovom tábore. Dobovú atmosféru budú dotvárať hrané scénky klubov vojenskej histórie Západ, Ostrô a Stred Zvolen. Svojimi príbehmi nás navyše poctí aj jeden z posledných žijúcich priamych účastníkov SNP pán Vladimír Strmeň.

KREMNICA – predpredaj lístkov

  • 13. august 2022
  • 14:00 a 18:00

Príďte sa zoznámiť s príbehmi z dejín Kremnice počas nemeckej okupácie a z oslobodenia mesta s Lukášom Volentierom historikom z múzea SNP v Banskej Bystrici. Budete svedkami vyhlásenia SNP a mobilizácie vojakov aj civilistov a na vlastné oči uvidíte zničenie kremnickej mincovne. Dobovú atmosféru budú dotvárať hrané scénky v podaní klubu vojenskej histórie Západ, Ostrô a Stred Zvolen.

KALIŠTE – predpredaj lístkov

  • 17. september
  • 12:00 a 17:00

Na Kališti vám Lucia Sotáková a Juraj Lepiš z Múzea SNP spolu s klubom vojenskej histórie Golian predstavia život a tragický osud tejto vypálenej obce. Dozviete sa aký náročný ale aj krásny bol život v tejto odľahlej obci pred 2. svetovou vojnou, budete svedkami ošetrenia raneného v improvizovanej partizánskej nemocnici alebo prijímania ťažkých rozhodnutí na vojenskom štábe.

Prehliadky v rámci jedného miesta sú totožné.

Začnite s vysťahovaním!
Začnite s vysťahovaním!

Podrobnosti

Dátum:
22. októbra 2022
Čas:
10:00 - 12:00

Najbližšie podujatia

Nadchádzajúce udalosti

TE

Vitajte späť!

Prihláste sa do svojho účtu

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist