Print this page

V Kútoch zlodeji "vyzbierali" 400 kg jahôd, polícia 50 kg z nich už objasnila

V Kútoch zlodeji "vyzbierali" 400 kg jahôd, polícia 50 kg z nich už objasnila Polícia SR - Trnavský kraj

Z fóliovníkov pestovateľskej spoločnosti v katastri obce Kúty na Záhorí zmizli koncom mája 2020 jahody, tesne pred spustením oficiálneho samozberu.

Informuje o tom polícia v piatok 19. júna na sociálnej sieti FB Polícia SR - Trnavský kraj.

 Vtedy zmizlo z fóliovníkov v Kútoch až 400 kg jahôd, ktoré boli naložené do 50 plastových bedničiek. Spolu s jahodami zmizli aj vozíky na zber a prepravu.

"Veľký ohlas na ukradnuté jahody a množstvo podnetov a tipov, ktoré ste nám poslali, nás nielen veľmi potešilo, ale napokon aj viedlo k prvým úspešným výsledkom." dopĺňa polícia.

Senickí kriminalisti pátrali v teréne a preverovali všetky informácie, ktoré ich doviedli k dvom mladým mužom z Kútov. Tí sa pri výsluchu priznali ku krádeži 50 kg jahôd.

Keďže kradli v noci, zbierali len pohmatom, aj zrelé aj nezrelé plody. Ukradnuté jahody odniesli domov a na druhý deň ich chceli predať. To sa im však nepodarilo a tak nakradnuté jahody údajne skonzumovali.

Nezamestnaných mužov vo veku 23 a 24 rokov polícia obvinila z prečinu krádeže, pričom starší bol už za taký čin v minulosti právoplatne odsúdený.

V Kútoch cez noc zlodeji vyzbierali 400 kg jahôd, firme spôsobili škodu 3700 Eur 

V Kútoch nešlo o dohodnutú zákazku, ale čistú zlodejinu bez zaplatenia. Firma si predbežne vyčíslila škody na 3700 Eur.

Archív TU: http://www.nazahori.sk/index.php/senica/item/3426-v-kutoch-cez-noc-zlodeji-vyzbierali-400-kg-jahod-firme-sposobili-skodu-3700-eur

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 19 jún 2020 13:56
Policajné správy

Related items