Župné kultúrne inštitúcie otvárajú svoje brány v Senici aj Skalici

Župné kultúrne inštitúcie otvárajú svoje brány v Senici aj Skalici

Záhorské múzeum v Skalici Záhorské múzeum v Skalici NaZahori.sk

Od stredy 18. novembra 2020 bude 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) znovu otvorených pre návštevníkov za dodržiavania opatrení na prevenciu šírenia nového koronavírusu. NaZahori.sk o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

V župných kultúrnych stánkoch bude možné opäť vzhliadnuť aktuálne výstavy. „V Záhorskej galérii Jána Mudrocha v Senici ide o kolektívnu výstavu „Medzi bielou a čiernou“ a v Galérii Jána Koniarka v Trnave medzinárodný výstavný projekt „Antroporary“ reflektujúci zmenu vnímania fyzickej blízkosti ľudí počas pandémie", uviedol riaditeľ odboru kultúry a športu v samosprávnom kraji Peter Kadlic.

Šesť župných múzeí, štyri knižnice, štyri osvetové strediská, dve galérie, divadlo a hvezdáreň boli pre verejnosť uzatvorené od 24. októbra 2020 v súvislosti s obmedzeným pohybom obyvateľstva. „Záhorské múzeum v Skalici prezentovalo zaujímavosti z histórie Skalice a Záhoria, ak aj svoje výnimočné zbierkové predmety. Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave usporiadala online besedu „Literárny večer s Pavlom Tomašovičom“. Západoslovenské múzeum v Trnave zas na svojom Facebooku uverejňovalo „Piatkové čítanie,“ ktoré približuje zaujímavé osobnosti a miesta Trnavy,“ doplnil Kadlic.

Ich zamestnanci v tomto období pripravovali pre svojich priaznivcov bohatý kultúrno-vzdelávací program. Kultúrne zážitky i v období zhoršenej epidemiologickej situácie si tak bolo možné vychutnávať z pohodlia a bezpečia domova.

Uplynulú sobotu sa historicky po prvýkrát uskutočnila Noc múzeí a galérií online formou. Do tohto európskeho podujatia sa už tradične zapojili aj župné múzeá a galérie a priblížili verejnosti svoju činnosť s cieľom prispieť k lepšiemu pochopeniu ich významu pri zachovávaní a prezentácii kultúrneho dedičstva.

Záhorské múzeum v Skalici odpremiérovalo nový videofilm, ktorý vznikol pri príležitosti 115. výročia jeho založenia. Na facebookovej stránke Vlastivedného múzea v Galante bol sprostredkovaný prenos vernisáže putovnej výstavy „90 rokov slovenského hokeja“.

Vstup do priestorov organizácií a ich jednotlivých súčastí bude limitovaný a regulovaný podľa aktuálneho počtu prítomných.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 16 november 2020 11:03

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.