FK Senica a turecký klub Besiktas Istanbul sa dohodli na spolupráci

FK Senica a turecký klub Besiktas Istanbul sa dohodli na spolupráci Featured

FK Senica a turecký klub Besiktas Istanbul sa dohodli na spolupráci Fotky: zdroj FK Senica

V stredu 27.1.2021 vo večerných hodinách pristálo vedenie FK Senica na bratislavskom letisku M.R. Štefánika, let z krajiny polmesiaca, rovnako ako aj rokovanie s klubom Besiktas Istanbul dopadli úspešne. 

Prezidenta a majiteľa FK Senica Oldřicha Dudu sprevádzali na pracovnej ceste spolumajiteľ klubu Peter Hasoň, športový riaditeľ Filip Holec a kapitán mužstva Juraj Piroska.

Počas štyroch dní boli na programe najmä viaceré rokovania s predstaviteľmi aktuálneho lídra tureckej Süper Lig, ktorých sa zúčastnili Ahmet Nur Çebi (prezident Besitkas Istanbul), Emre Kocadag (viceprezident klubu) ale aj Kemal Erdogan a Firat Fidan (predstavitelia klubu).

"Náš pobyt v Istanbule by som si dovolil zhodnotiť ako veľmi prospešný pre ďalšie smerovanie nášho klubu. V nedeľu po prílete nás prijal na pôde klubu prezident Besiktasu Ahmet Nur Çebi, ktorý nám predstavil členov vedenia klubu a následne viedol rokovanie s majiteľom a prezidentom Oldřichom Dudom, na ktorom otvorili možnosť spolupráce, či už hráčskej, alebo partnerskej. Pozreli sme si zápas s Götzepe, na druhý deň sme absolvovali prehliadku mládežníckej akadémie, ktorú už ale nevyužívajú hráči U19-ky. Tí trénujú v úplne novom komplexe s A-mužstvom v ázijskej časti Istanbulu," priblížil na úvod športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Spolupráca FK Senica s 15-násobným tureckým majstrom bude zahŕňať viaceré oblasti. Vylúčené nie sú ani jednotlivé hráčske výmeny medzi oboma klubmi. 

"Na ďalších stretnutiach s predstaviteľmi Besiktasu sme sa dohodli na tom, že naše kluby budú spolupracovať na poli skautingu, kde budeme komunikovať s Besiktasom o hráčoch z ich skautingovej databázy, ktorí by mohli teoreticky pred príchodom do Besiktastu prejsť našim mužstvom. Budeme mať vzájomnú výmenu mládežníckych trénerov na stáže, na stáž do akadémie Besiktasu si turecký klub môže vybrať našich najtalentovanejších hráčov z akadémie, zároveň my budeme mať možnosť sledovať hráčov z ich U19-ky, ktorí prechádzajú do seniorského futbalu a nie sú zatiaľ na úrovni veľkoklubu, no ide o tureckých reprezentantov, ktorí môžu hrať bez problémov seniorský futbal u nás," prezrádza ďalej športový riaditeľ FK Senica.

Nové vedenie FK Senica sa rozhodlo v lete vsadiť na československú filozofiu klubu. Môže prípadná spolupráca s Besiktas Istanbul čiastočne pozmeniť toto rozhodnutie a výraznejšie ovplyvniť národnostné zloženie v kabíne A-mužstva?

"Nemyslím si, že budeme zahltení tureckými hráčmi, mala by to byť obojstranne prospešná spolupráca, kedy my môžeme pomôcť im a oni môžu pomôcť nám. Je to podľa mňa veľký znak toho, že náš klub napreduje správnym smerom. Videli zábery z nášho štadión a akadémie, môžem povedať, že naše tréningové priestory sú minimálne na úrovni, ktoré doteraz využíval Besiktas. V tomto smere boli veľmi pozitívne prekvapení a na oboch stranách panuje presvedčenie, že Senica dokáže hráčom Besiktasu poskytnúť porovnateľný servis ako turecký veľkoklub. Sme takisto otvorení partnerskej spolupráci na úrovni organizovania mládežníckych tréningových kempov Besiktasu u nás na Slovensku," vysvetľuje Filip Holec.

V tomto roku oslávi FK Senica sté výročie založenie klubu, pri tejto príležitosti je v hre aj priateľský zápas Besiktas-u na našom štadióne.

"Rokujeme aj o tom, že Besiktas by mohol byť našim súperom pri príležitosti 100.výročia nášho klubu. Celý tento proces vznikol vďaka bývalému hráčovi Zbrojovky Brno Gökmenovi Koremu, ktorý nám pomohol s organizáciou celého tohto stretnutia. Verím tomu, že je to začiatok veľmi prospešného partnerstva," dodáva  Holec. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 28 január 2021 16:15

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Senica - Najnovšie fotogalérie

Senica, Vyhliadka Vinohrady

Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady

Sobotište, Habánsky dvor

Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor

Cerová, Rozhľadňa Rozbehy

Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy

Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa

Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa Jablonica, Rekonštrukcia kaštieľa

MOR - Najnovšie fotogalérie

Senica, Vyhliadka Vinohrady

Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady
Pohľad na Rovensko Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady Senica, Vyhliadka Vinohrady - Senica, Vyhliadka Vinohrady
Pohľad na Rovensko

Sobotište, Habánsky dvor

Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor Sobotište, Habánsky dvor - Sobotište, Habánsky dvor

Cerová, Rozhľadňa Rozbehy

Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy Cerová, Rozhľadňa Rozbehy

Koválovské lúky

Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky Koválovské lúky

Rozhľadňa Brestovec - Poľana

Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana Rozhľadňa Brestovec - Poľana

Myjavská pálenica v novom šate

Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate Myjavská pálenica v novom šate

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada