Video: Múzeum Senica sa teší na svojich návštevníkov

Video: Múzeum Senica sa teší na svojich návštevníkov Featured

Pokračovať v individuálnych prehliadkach mestské Múzeum Senica plánuje, na základe uvoľnených opatrení, od mája 2021.

Múzeum Senica NaZahori.sk

Ak máte záujem, nahláste sa na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Informuje o tom Mesto Senica.

Kurátor  mestského múzea a vyštudovaný historik Tomáš Motus si s vami dohodne termín a preberie všetky potrebné podrobnosti.

Mestské múzeum, ktoré prekvapí 

V minulom roku ukončilo mesto Senica rekonštrukciu bývalého Letohrádku, ktorý väčšina Seničanov pozná pod názvom Sokolovňa, aby s novým šatom dostal nový názov Múzeum Senica.

Aj keď mnohí cezpoľní tvrdia, že Senica nemá históriu, múzeum tieto reči vyvracia. Múzeum je rozdelené na niekoľko tematických častí. Na svoje si prídu obdivovatelia najstaršej histórie až po tých, ktorých zaujíma čo zažívalo mesto len v nedávno skončených časoch.

Senica leží už od praveku na križovatke obchodných ciest. „Zo severu na juh viedla popri rieke Morava „Jantárová cesta“ a zo západu na východ to bola obchodná trasa známa ako „Česká cesta“. Vďaka významnej polohe na križovatke obchodných ciest môžeme archeologicky doložiť osídlenie počas všetkých období ľudskej histórie,“ uviedol kurátor múzea Tomáš Motus. 

Viac aj s fotogalériou tu: https://www.nazahori.sk/senica/item/4026-video-foto-mestske-muzeum-ktore-prekvapi

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 21 apríl 2021 18:08

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.