Mesto Senica investuje do škôl viac ako 270.000 eur

Mesto Senica investuje do škôl viac ako 270.000 eur Featured

foto: Mesto Senica FB foto: Mesto Senica FB

Mesto Senica v tomto roku preinvestuje minimálne 270.000 eur do štyroch senických škôl a školských zariadení vo svojej pôsobnosti.

NaZahori.sk o tom informovala Tatiana Moravcováhovorkyňa mesta.

„Školám venujeme neustálu pozornosť, snažíme sa v maximálnej možnej miere využívať externé finančné zdroje a reagovať na dotačné výzvy ministerstva školstva, ale aj ostatných rezortov. Čo je potrebné, sanovať z rozpočtu mesta, ako je to napríklad v prípade rekonštrukcie koncertnej sály Základnej umeleckej školy,“ uviedla Moravcová.

Takýmto spôsobom sa v tomto roku podarilo dovybaviť školské kuchyne troch základných škôl na uliciach Sadová, Jána Mudrocha a Viliama Paulínyho-Tótha gastronomickými zariadeniami akými sú výdajný pult na teplé jedlá, veľkokapacitné smažiace panvice, či chladiarenské boxy na kuchynský bio-odpad v celkovom objeme takmer 17.600 eur.

Základná škola Jána Mudrocha využila prestávku v prevádzke kvôli protipandemickým opatreniam na výmenu starých PVC už zodraných podláh a 520 metrov štvorcových školských chodieb tak už má úplne nové liate podlahy. Práce boli zrealizované v objeme 40.000 eur.

„Nenávratné finančné prostriedky v objeme viac ako 140.000 eur sa podarilo získať z Integrovaného regionálneho operačného programu na modernizáciu odborných učební dvojice základných škôl Viliama Paulínyho-Tótha a Jána Mudrocha. Cudzie jazyky, biochémia, informatika a polytechnické vyučovanie tak získajú vďaka moderným učebným pomôckam nový rozmer,“ spresnila hovorkyňa mesta.

V týchto dňoch sa mesto pustilo do rekonštrukcie koncertnej sály Základnej umeleckej školy. „Pôjde o vybudovanie nového osvetlenia, elektrických rozvodov, nové akustické riešenie stropu i čelnej steny, úpravu pódia i podlahovej krytiny. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú viac ako 74.000 eur a v plnej miere s nimi počíta mestský rozpočet,“ doplnila Moravcová.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 09 máj 2021 10:42

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.