Aktuálne: Jazda na štvorkolke pri Borskom Sv. Jure skončila tragicky

Aktuálne: Jazda na štvorkolke pri Borskom Sv. Jure skončila tragicky Featured

Foto: ilustračné - zdroj: poistenie.sk  / polícia trnavský kraj Foto: ilustračné - zdroj: poistenie.sk / polícia trnavský kraj

Tragická dopravná nehoda na štvorkolke sa stala dnes neďaleko obce Borský Sv.Jur - časť Tomky v okrese Senica. 

NaZahori.sk o tom informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Dvojica mužov jazdila najskôr na štvorkolke po ceste a potom zišli na miestnu komunikáciu. Pri prejazde dvojitej zákruty nezvládol 37-ročný vodič z nezistených  príčin riadenie a pri horárni narazil do stromu. Vážnym zraneniam na mieste nehody vodič podľahol. 

Starší 44-ročný spolujazdec privolal pomoc a nakoniec ho so zraneniami záchranári transportovali letecky do bratislavskej nemocnice. Po nehode mu policajti namerali v dychu alkohol, ktorého hodnota bola do pol promile. 

Hladina alkoholu v krvi alebo prítomnosť omamných látok u vodiča, sa bude zisťovať pri nariadenej pitve. 

Okolnosti a presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje. 

"V prípade jazdy na stvorkolkách ide o stroje, ktoré sa pri nesprávnej technike jazdy dajú rýchlo prevrátiť a osoba nie je pri jazde takmer ničím chránená pred nárazom. Ani v tomto prípade nie je nulová tolerancia na alkohol za volantom," upozorňuje krajská hovorkyňa polície.

Tragická nehoda na štvorkolke 

"Dnes popoludní bol záchranársky vrtuľník z Bratislavy privolaný do obce Borský Svätý Jur, časť Tomky, kde dvaja muži na lesnej ceste čelne narazili do stromu. Pilot pristál na najbližšom vhodnom mieste, odkiaľ boli záchranári pozemne prevezení k nehode. Žiaľ, vodič utrpel nárazom zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť. Jeho 44-ročný spolujazdec utrpel vážny úraz hrudníka. Po primárnom ošetrení a stabilizovaní bol preložený na palubu a vrtuľníkom prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Trnave," NaZahori.sk o tom informovala Zuzana HopjakováPR manažér a hovorca ATE.

 

RADŠEJ stratiť minútu v živote ako život za minútu! 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 29 máj 2021 17:29

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.