Rekonštrukcia hlavného ťahu Senicou začne 18. júna

Rekonštrukcia hlavného ťahu Senicou začne 18. júna Featured

zdroj: Mesto Senica zdroj: Mesto Senica

Slovenská správa ciest po niekoľkých rokoch avíz a čakania pristúpila ako správca k rekonštrukcii hlavného ťahu mestom Senica – komunikácie prvej triedy I/51 (od kruhovej križovatky smerom na Trnavu, po kruhovú križovatku smerom na Holíč).

Informuje o tom Tatiana Moravcová, hovorkyňa mesta Senica.

Pôjde o frézovanie podkladu a položenie novej asfaltovej vrstvy v celkovej dĺžke cca 2,5 kilometra. Informáciu samospráve Senica potvrdil hovorca Slovenskej správy ciest Martin Guzi: „Po podpísaní zmluvy predpokladáme realizáciu stavebných prác od piatka 18. júna do nedele 8. augusta. Dopravné obmedzenia sa aktuálne konkretizujú v spolupráci s Policajným zborom Slovenskej republiky.“

„Opravu cesty prvej triedy I/51 bude zhotoviteľ realizovať po cca 200 až 250 metrových úsekoch, aby nedošlo k úplnému ochromeniu dopravy v meste, ale aj tak sa treba obrniť výraznou dávkou trpezlivosti a sledovať a rešpektovať dočasné dopravné značenia a obchádzky. Práce začnú za kruhovým objazdom pri čerpacej stanici Alchem,“ avizuje Ján Miháľ z Oddelenia dopravy, životného prostredia a regionálneho rozvoja Mestského úradu Senica.

Rekonštrukcia hlavného ťahu Senicou začne 18. júna

Podľa technickej správy bude cez mesto v čase rekonštrukcie od 18. júna do 8. augusta úplne odklonená nákladná doprava:

  • Smer Trnava – Kúty: odklon z kruhovej križovatky pri Alcheme na komunikáciu Kaplinské pole cez križovatku s Kasárenskou ulicou, ďalej po Kasárenskej ulici a na napojenie na križovatku so Železničnou ulicou do Čáčova a späť v opačnom poradí.
  • Smer Trnava – Holíč: odklon z kruhovej križovatky pri Alcheme na komunikáciu Kaplinské pole po križovatku s Priemyselnou ulicou, ďalej po ulici Priemyselná ku križovatke s Hviezdoslavovou, cez celú Hviezdoslavovu ulicu po svetelnú križovatku na Námestí oslobodenia a späť v opačnom poradí.

Súčasťou rekonštrukcie bude aj oprava „kruháču“ pri Kauflande, kvôli ktorej bude úplne uzavretý počas druhého júlového víkendu – od piatka 9. júla do nedele 11. júla. Šoféri, pozor – Obchodná ulica nebude v tomto čase prístupná pre všetku automobilovú dopravu! V uvádzanom čase bude obchádzka pre prichádzajúcich do Senice zo smeru od Holíča nasmerovaná cez Kunov a Sobotište, respektíve cez Rovensko.

Prístup k autobusový zastávkam na rekonštruovanej ceste I/51, Ulica Vajanského, bude umožnený, a nebude potrebné riešiť ich dočasné preloženie.

zdroj: Mesto Senica / T. Moravcová

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 10 jún 2021 09:35

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.