Sekule: Vykradli tranzit drahých áut za viac ako 85.000 eur

Sekule: Vykradli tranzit drahých áut za viac ako 85.000 eur

Polícia SR Polícia SR

Policajti železničnej polície v spolupráci so senickými policajtmi a hliadkou Šaštín Stráže zadržali a obvinili mužov, ktorí majú na svedomí vykradnutý tranzit drahých áut. NaZahori.sk o tom informovala hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Nákladný vlak smerujúci do Nemecka prevážal niekoľko stoviek naložených nových áut Audi Q3. Z dôvodu záplav a poruchy na trati, musel rušňovodič prepravu prerušiť na Slovensku a vozne odstaviť na Železničnej stanici Sekule.

Vozne zostali nestrážené a o ich odstávke nikto nič nevedel. Krátko na to si rušňovodič všimol, že autá sú na jednom vozni poškodené. Viaceré mali rozbité predné sklá a po bližšej obhliadke policajti zistili, že z nich chýbajú najmä svetlomety, volantové airbagy, multifunkčné volanty a kolesá. Celkovo bolo poškodených 30 áut a škody boli predbežne vyčíslené na viac ako 85.000 eur,“ uviedla Linkešová.

Policajti na mieste činu zaistili mobilný telefón jedného z páchateľov  a vykonali operatívne previerky na mieste činu. „V skorých ranných hodinách spozorovali po nočnej vykrádačke neďaleko stanice 34-ročného muža. Ten sa snažil policajtom ujsť a skryť v hustom poraste, asi kilometer od stanice.  Policajti, vojaci, služobný pes so psovodom boli pri zadržaní úspešní a muža spacifikovali,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Operatívnymi previerkami a dôkazmi zadržali krátko na to aj ďalšieho komplica, 27-ročného muža z Malaciek. Muž je navyše podozrivý aj z toho, že sa par dní pred krádežami dopustil trestných činov výtržníctva, ublíženia na zdraví a nedovoleného ozbrojovania.

Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci troch mužov. Dvaja zadržaní boli na základe príkazu súdu eskortovaní do výkonu väzby. Po treťom obvinenom, 34-ročnom Miroslavovi Noskovičovi z Kostolišťa, polícia vyhlásila celoštátne pátranie. Muž bol už v minulosti viac krát súdne trestaný, aj pre majetkovú trestnú činnosť. Ak vás osoba požiada o pomoc, aby sa vyhla trestnému stíhaniu, takéto konanie môže byť kvalifikované ako trestný čin.

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on streda, 11 august 2021 10:12

Predstavujeme obce a mestá

Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí

Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí

Smrdáky, kúpele

Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele

Šaštín - Príprava na príchod pápeža

Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža

Jablonica, Pamätná izba

Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba

Hrad Branč

Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč

Senica, Múzeum Senica

Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
4
5
7
8
11
12
14
15
18
19
21
22

Senica - Najnovšie fotogalérie

Borský Mikuláš

Borský Mikuláš Borský Mikuláš Borský Mikuláš Borský Mikuláš Borský Mikuláš

Senica zhora

Senica zhora Senica zhora Senica zhora Senica zhora Senica zhora

Senica, Lietadlá Shark.Aero

Senica, Lietadlá Shark.Aero Senica, Lietadlá Shark.Aero Senica, Lietadlá Shark.Aero Senica, Lietadlá Shark.Aero Senica, Lietadlá Shark.Aero

Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny

Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny Senica, Odhalenie pamätníka obetiam 2. sv. vojny
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.