TTSK sa opäť aktívne zapojí do Európskeho týždňa regiónov a miest

TTSK sa opäť aktívne zapojí do Európskeho týždňa regiónov a miest Featured

ts ts

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa po druhýkrát stane súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest. V jeho rámci zorganizuje diskusiu na tému občianskej participácie na tvorbe verejných politík.

V utorok 12. októbra 2021 o 16:30 h vystúpia zástupcovia regiónov Slovenska, Chorvátska, Rakúska, Španielska a Talianska. Moderátorom bude Stefan Appel z Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre regionálnu a mestskú politiku (DG Regio).

„S občianskou participáciou máme bohaté skúsenosti predovšetkým vďaka participatívneho rozpočtu. Pred pár dňami sme odštartovali už jeho tretí ročník.V diskusii na európskej úrovni si radi vymeníme skúsenosti so zapojením obyvateľov do rozhodovania, čo považujem za kľúč k odomknutiu plného potenciálu Európy a regiónov v nej. Máme čo odovzdať, no zároveň sa chceme inšpirovať od iných regiónov. Sme otvorení novým podnetom a verím, že tie najrelevantnejšie z nich v budúcnosti využijeme aj u nás,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Rečníci po diskusii zhrnú nápady a sformulujú súbor odporúčaní pre miestne a regionálne samosprávy, ako lepšie adresovať potreby obyvateľov.Špeciálna pozornosť bude, celkom prirodzene, venovaná komunikácií počas kríz, akou je aj pretrvávajúca pandémia ochorenia Covid-19.

Bezplatná registrácia na online workshop prebieha TUDiskusia sa uskutoční v anglickom a talianskom jazyku. Zapojiť sa do diskusie s rečníkmi alebo im položiť otázku je možné aj prostredníctvom aplikácie Sli.do. 

V poradí 19. ročník #EURegionsWeek je organizovaný Európskou komisiou spoločne s Výborom regiónov, pričom ide o najväčšie podujatie venované regionálnemu rozvoju a výmene skúseností a kontaktov medzi regiónmi z celej Európy. Uskutoční sa online formou v dňoch 11. až 14. októbra a ponúkne viac ako 500 rôznych aktivít súvisiacich s politikou súdržnosti Európskej únie. Okrem témy občianskej angažovanosti bude dôraz kladený predovšetkým na zelenú a digitálnu transformáciu.

V minulom roku sa počas #EURegionsWeek uskutočnilo 510 aktivít s rekordným počtom 12.000 účastníkov. Ide o podujatie, ktoré je určené predovšetkým zástupcom regionálnej a miestnej samosprávy, inštitúcií Európskej únie, akademickej a podnikateľskej sféry, občianskej spoločnosti a médií. Trnavská župa usporiadala workshop o adaptácii na zmeny klímy, na ktorom jej zástupcovia predstavili Centrálny krízový fond TTSK.

Európsky výbor regiónov je poradný orgán Európskej únie, ktorý tvoria zástupcovia všetkých 27 členských štátov volení na miestnej a regionálnej úrovni. Výbor zaujíma stanoviská k aktuálnym politickým a legislatívnym návrhom týkajúcich sa územných samospráv. Slovenskú delegáciu vo výbore tvorí deväť stálych členov a rovnaký počet náhradníkov. Trnavský samosprávny kraj je v nej reprezentovaný predsedom Jozefom Viskupičom a podpredsedom Józsefom Berényim.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 september 2021 09:51

Predstavujeme obce a mestá

Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí

Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí Lopašov tvoria Dzedzina a Záhumňí

Smrdáky, kúpele

Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele Smrdáky, kúpele

Šaštín - Príprava na príchod pápeža

Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža Šaštín - Príprava na príchod pápeža

Jablonica, Pamätná izba

Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba Jablonica, Pamätná izba

Hrad Branč

Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč Hrad Branč

Senica, Múzeum Senica

Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica Senica, Múzeum Senica

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
2
11
12
14
15
18
19
21
22
25
26

Senica - Najnovšie fotogalérie

Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana

Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana Hlboké, Pamätná izba J. M. Hurbana

Senica, Pomník M. Bartoňa

Senica, Pomník M. Bartoňa Senica, Pomník M. Bartoňa Senica, Pomník M. Bartoňa Senica, Pomník M. Bartoňa Senica, Pomník M. Bartoňa

Senica, Pamätník v Surovinskom lese

Senica, Pamätník v Surovinskom lese Senica, Pamätník v Surovinskom lese Senica, Pamätník v Surovinskom lese Senica, Pamätník v Surovinskom lese Senica, Pamätník v Surovinskom lese

Hlboké

Hlboké Hlboké Hlboké Hlboké Hlboké
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.