Video Brodské aktuálne: Od piatka platia zmeny pri prechode slovensko-českých hraníc

Video Brodské aktuálne: Od piatka platia zmeny pri prechode slovensko-českých hraníc

FB Polícia Slovenskej republiky v Brodské. FB Polícia Slovenskej republiky v Brodské.

Zmeny v opatreniach platia od piatka 18. septembra 2020 o 9.00 ráno až do odvolania. Informuje Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Polícia Slovenskej republiky Brodské.18.9.2020

VÝNIMOČNÉ SITUÁCIE PRI PRECHODE CEZ SLOVENSKÉ HRANICE

Izoláciu či testovanie nemusíte podstúpiť v prípadoch, keď sa na vás vzťahuje niektorá z výnimiek. Aj naďalej však sledujte svoj zdravotný stav a ak sa u vás objavia príznaky respiračného ochorenia, okamžite to oznámte svojmu lekárovi (ak ho na Slovensku nemáte, kontaktujte tiesňovú linku 112).

Žijete v prihraničnej oblasti susedného štátu a pracujete na Slovensku:

Platí pre vás výnimka ak máte trvalý či prechodný pobyt do 30 kilometrov (po ceste, nie vzdušnou čiarou) od otvoreného hraničného prechodu na územie Slovenska. Budete potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa alebo potvrdenie o výkone práce na území Slovenska. Výnimku majú aj členovia domácnosti, ktorí hranicu prekračujú vo vašom sprievode.

Pracujete v prihraničných oblastiach susedného štátu:

Výnimka pre vás platí v prípade, ak pracujete vo vzdialenosti do 30 km (po ceste, nie vzdušnou čiarou) od otvoreného hraničného prechodu na územie Slovenska. Budete sa musieť preukázať potvrdením od zamestnávateľa o takomto výkone práce.

Ste študent alebo sa uchádzate o štúdium v Česku (platí od materskej až po vysokú školu), alebo idete študovať na Slovensko:

Pri vstupe na Slovensko sa preukážete potvrdením, ktoré to dokazuje. Môže ísť napríklad o potvrdenie o štúdiu, pozvánku na prijímacie/záverečné skúšky, zápis do školy. Sprevádzajúca osoba sa preukáže čestným vyhlásením.

Ste umelec, ktorý potrebuje pracovne vycestovať do Česka, alebo sa po umeleckom výkone vrátiť späť na Slovensko:

Ak ste v Česku účinkovali alebo sa inak podieľali na audiovizuálnej, televíznej, divadelnej alebo inej umeleckej produkcii, platí pre vás pri návrate cez hranice výnimka. Musíte sa preukázať potvrdením od producenta audiovizuálneho diela, vysielateľa, alebo výrobcu programu, divadla alebo inej osoby, ktorá zabezpečovala podanie umeleckého výkonu alebo realizáciu umeleckého diela.

Ste športovec, ktorý potrebuje vycestovať do Česka, alebo sa vrátiť späť na Slovensko:

Výnimka platí v prípade žiakov ZŠ, SŽ alebo študentov dennej formy VŠ pod 26 rokov, ktorí sú riadnymi členmi športového klubu v Českej republike a zúčastňujú sa riadnych tréningov. Musia sa preukázať potvrdením, ktoré to dokazuje, ako napríklad potvrdením o členstve v športovom klube. Sprevádzajúca osoba sa preukáže čestným vyhlásením.

 

AKO POSTUPOVAŤ PRI NÁVRATE NA SLOVENSKO

Zmeny v opatreniach od piatka 18. septembra  2020 o 9.00 ráno až do odvolania.

 

Izolácia a vyšetrenie na COVID-19 nie sú povinné, ak ste uplynulých dvoch týždňoch navštívili niektorú z nasledujúcich „zelených“ krajín: 

Austrália, Bulharsko, Cyprus, Čína, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Írsko, Island, Japonsko, Južná Kórea, Kanada, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Veľká Británia a Severné Írsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko.

 

Ak ste za predchádzajúcich 14 dní navštívili „červenú“ krajinu EÚ, máte na výber dve možnosti: Buď sa preukážete negatívnym výsledkom PCR testu na COVID-19 zo zahraničného laboratória, ktorý nie je starší než 72 hodín, alebo nastúpite do domácej izolácie. 

V prípade, že podstupujete izoláciu, musíte sa najneskôr pri vstupe do Slovenskej republiky registrovať na webe http://korona.gov.sk/ehranica . Potvrdenie o registrácii si pre istotu odložte, môže ho od vás žiadať polícia.

 

Najskôr v piaty deň izolácie podstúpte PCR test, ak je výsledok negatívny, môžete izoláciu ukončiť. Ak nemáte príznaky ochorenia, po 10 dňoch môžete izoláciu ukončiť aj bez výsledkov testu. Izolácia platí aj pre ostatných členov domácnosti.

 

Deti do 3 rokov nemusíte dať samostatne testovať, ak pediater alebo regionálny úrad verejného zdravotníctva nepovedia inak, izoláciu najmladšie deti končia spolu s ostatnými členmi domácnosti. 

 

Ak ste boli počas predchádzajúcich 14 dní v „červenej“ krajine mimo EÚ, registrujte sa najneskôr pri vstupe na Slovensko na webe http://korona.gov.sk/ehranica . Odložte si potvrdenie o registrácii a nastúpte do domácej izolácie. Izoláciu môžete ukončiť až po negatívnom výsledku PCR testu na COVID-19. Testovanie môže prebehnúť najskôr v piaty deň vašej izolácie. 

 

V rámci opatrení boli udelené viaceré výnimky z povinnej izolácie a testovania po návrate zo zahraničia. Týkajú sa vybraných povolaní a životných situácií, v ktorých sa môžete nachádzať. 

 

Kompletný zoznam výnimiek pri vybraných povolaniach a životných situáciách nájdete v celom znení tu: http://bit.ly/uvzsr-opatrenie-hranice 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 18 september 2020 09:52

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020

Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020

Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre

Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada