Video: Žigo Pálffy sa vzdal postu čestného predsedu aj členstva v správnej rade MHKM Skalica

Video: Žigo Pálffy sa vzdal postu čestného predsedu aj členstva v správnej rade MHKM Skalica

Video: Žigo Pálffy sa vzdal postu čestného predsedu aj členstva v správnej rade MHKM Skalica Fotky zdroj: TV Skalica video

Na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Skalici zaujala informácia, podľa ktorej primátorka Skalice Anna Mierna (OĽaNO) prisľúbila poslancovi Žigmundovi Pálffymu pridať bod rokovania o doplnenie člena v Správnej rade MHKM Skalica, ale nakoniec to nedodržala.

MsZ Skalica z 21.9.2020 Záznam TV Skalica

Video: Záznam MsZ Skalica z 21.9.2020  / TV Skalica 

V úvode zasadnutia vystúpil bývalý skvelý svetový hokejista a majster sveta. „Pani primátorka, trošku si ma prekvapila. Ja som dával poslanecký návrh, ktorý som v piatok podal na podateľňu a ja ho nevidím v programe," uviedol Pálffy. Primátorka reagoval otázkou, či Pálffy nevie, ako sa hlasuje o programe.

V piatok sme boli spolu a ste mi povedali, že to dáte do programu. Nemám slov, asi tak,“ kontroval Pálffy. Po prestávke, obhajovala primátorka Mierna svoj postup pri hlasovaní o programe aj vyjadrením právnika Jozefa Sotolářa. Redakcia si vyžiadala vyjadrenie menovaného právnika už cez víkend, ale zatiaľ stanovisko nedostala.

Napokon nasledovalo hlasovanie k pridaniu bodu, v ktorom by sa doplnila Správna rada MHKM. Návrh tesne neprešiel, keď chýbal jeden hlas.

Je zaujímavé, že práve Miroslav Lipovský bol proti zaradeniu tohto bodu do programu a to napriek tomu, že podľa našich informácií, ktoré nám potvrdili viaceré zdroje sa vzdal svojho pôsobenia v Správnej rade. Bolo to na základe správy revízora Milana Romana a uznesenia správnej rady, ktorá konštatovala uznesením konflikt záujmov u Lipovského a uložila riaditeľovi MHKM Petrovi Kazinotovi túto situáciu vyriešiť.

Po zasadnutí zastupiteľstva poslal Žigmund Pálffy email členom správnej rady, v ktorom sa vzdal nielen členstva Správnej rady, ale zároveň aj postu čestného predsedu mládežníckeho klubu, ktorého jediným zakladateľom je mesto. „Moje vyjadrenie k danej situácii je, že sa vzdávam postu člena v Správnej rade MHKM n. o. a zároveň sa vzdávam postu čestného prezidenta. Treba na zastupiteľstve zvoliť novú správnu radu, aby MHKM n. o. bolo funkčné,“ zdôvodnil Pálffy.

Na jeho odstúpenie zareagoval aj ďalší člen Správnej rady Vladislav Horňák. „Vzhľadom k nepochopiteľnému vývoju udalosti okolo MHKM a zablokovaniu funkčnosti Správnej rady sa rovnako vzdávam členstva správnej rady MHKM,“ reagoval Horňák.

Bývalý člen Správnej rady MHKM a zároveň poslanec Mestského zastupiteľstva nám potvrdil jeho odstúpenie a zároveň aj fakt, že mail so vzdaním sa Pálffyho je pravdivý.

V súčasnosti by tak členmi Správnej rady mali zostať iba dvaja členovia Peter PagáčPeter Oremus. Členov Správnej rady môže ustanoviť iba mestské zastupiteľstvo, čo znamená, že správna rada klubu de facto neexistuje.

Aj preto je nelogické hlasovanie Lipovského proti pridaniu tohto bodu do programu schôdze, čím by sa vyriešil problém plnohodnotnej Správnej rady. 

Zvlášť by mu na tom malo záležať ako človeku, ktorý má s MHKM cez spoločnosť E&M group s. r. o., ktorej je jediným spoločníkom a konateľom, podpísanú platnú zmluvu od 1. apríla 2020 do 31. marca 2021 na mesačnú sumu 1680 eur ako manažér a tréner.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 30 september 2020 17:03

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Deň otvorených búd

Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.