Polícia obvinila 29-ročného Skaličana z vydierania ťažko hendikepovanej osoby

Polícia obvinila 29-ročného Skaličana z vydierania ťažko hendikepovanej osoby

Polícia obvinila 29-ročného Skaličana z vydierania ťažko hendikepovanej osoby KR PZ Bratislava

Vyšetrovateľ Policajného zboru (PZ) z tretieho bratislavského okresu vzniesol obvinenie 29 – ročnému Zdenkovi R. zo Skalice pre zločin vydierania. Tento muž mal trištvrte roka vydierať ťažko hendikepovanú poškodenú. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave.

Podľa doposiaľ zistených informácií mal obvinený s falošným užívateľským kontom na sociálnej sieti skontaktovať hendikepovanú ženu a žiadať od nej finančné prostriedky. Neskôr ju začal kontaktovať aj prostredníctvom textových správ SMS a telefonátov.

V prípade nezaslania požadovanej sumy sa mal obvinený poškodenej vyhrážať fyzickým ublížením ako aj zverejnením jej fotografie s citlivým obsahom. A tak, hendikepovaná žena z obavy, že muž svoje vyhrážky naplní, mu zasielala na jeho bankový účet v období od 5. septembra 2019 do 14. mája 2020 finančné prostriedky v presne neustálených sumách. Celkovo na bankový účet ,,vydierača" prostredníctvom internetového bankovníctva poškodená previedla sumu 2225 eur,“ informovala polícia.

Obvinený je v súčasnosti stíhaný na slobode. V prípade preukázania viny mu hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na štyri až desať rokov. "Polícia aj v tejto súvislosti odporúča, aby ľudia v žiadnom prípade peniaze neznámym osobám nezasielali, neplatili a bez váhania kontaktovali políciu na známom bezplatnom čísle 158,“ apeluje polícia.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 09 október 2020 10:50

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021

Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021 Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021 Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021 Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021 Mikulčice-Kopčany, Archeologické dni 2021

Unín

Unín Unín Unín Unín Unín

Unín, Rozhľadňa Lipky

Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky Unín, Rozhľadňa Lipky

Letničie

Letničie Letničie Letničie Letničie Letničie

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.