Skalica video: Poslanec Horňák reagoval na obvinenia primátorky Miernej

Skalica video: Poslanec Horňák reagoval na obvinenia primátorky Miernej

Krivé kúty Skalica Krivé kúty Skalica Foto: FB VH

Poslanec Mestského zastupiteľstva v Skalici Vladislav Horňák reagoval na obvinenia primátorky mesta Anny Miernej, ktoré odzneli v diskusii na poslednom zastupiteľstve a týkali sa súdneho sporu, ktoré mesto prehralo s obyvateľmi Krivých kútov. Prinášame obe vyjadrenia bez úprav.

Video TV Skalica diskusia po 3:48:30 h

Vo štvrtok 19.11.2020 sa vyjadril na svojom poslaneckom profile na sociálnej sieti FB poslanec Vladislav Horňák  

VINNÝ Z OBHAJOVANIA PRÁV OBČANOV SKALICE V PLNOM ROZSAHU.

Vážení občania,

dovoľte mi reagovať na pokus primátorky Miernej o diskreditáciu mojej osoby tým, že ma obviňuje z obhajovania práv očanov tohto mesta. Od roku 2016 skutočne obhajujem práva občanov tohto mesta v lokalite Krivé kúty vo veci vrátenia Mestom Skalica nezákonne vyberaných financií na údajnú výstavbu inžinierskych sietí. Teda dávno predtým, ako som sa stal poslancom MsZ.

Problém okolo financovania inžinierskych sietí v lokalite Krivé kúty sa ťahá už od roku 2008. Ako jeden z aktivistov sa tomuto problému venujem od roku 2016 a kto má záujem môže si fakty overiť či už na mojom FB profile alebo v FB skupine Krivé kúty Skalica, kde sa priebežne objavovali informácie. Alebo sa jednoducho spýtať kohokoľvek z Krivých kútov.

Stručné zhrnutie celého problému je, že Mesto Skalica protizákonne vybralo od občanov, ktorí stavali domy v lokalite Krivé kúty finančné prostriedky, niečo ako “špeciálnu selektívnu daň” na účel výstavby inžinierskych sietí. Toto samo o sebe bolo hrubo v rozpore so zákonom. V konečnom dôsledku Mesto Skalica nakoniec financie vybrané od stavebníkov do sietí neinvestovalo.

Keďže Mesto prestalo v tejto veci s občanmi komunikovať a nebolo ochotné problém riešiť, rozhodli sme sa využiť služby právnej kancelárie a oficiálne sme vyzvali Mesto Skalica k náprave, t.j. aby vrátilo peniaze, ktoré od občanov nezákonne vyberalo. Na túto výzvu z roku 2017 Mesto Skalica opäť nereagovalo, preto právna kancelária, ktorá nás zastupovala podala na jar 2018 hromadnú žalobu o vrátenie financií, ktoré Mesto Skalica vybralo protizákonne.

Skutočnosti, ktoré primátorka Mierna uviedla vo svojom vyhlásení na zasadnutí MsZ dňa 16.11.2020 a následne vo svojom FB statuse sú klamstvá a polopravdy účelovo vytrhnuté z časovej línie, aby navodili dojem, že Mesto Skalica niekto pripravil o financie, a že ja ako poslanec sa súdim s Mestom a poškodzujem tak záujmy Mesta. V skutočnosti už od roku 2016 ako občiansky aktivista alebo neskôr ako poslanec MsZ som stál a stále stojím na strane obyvateľov, pokiaľ bude Mesto Skalica poškodzovať ich záujmy. Preto po rozhodnutí Krajského súdu Mesto Skalica nepríde o financie, ale iba vráti skupine obyvateľov na Krivých kútoch to, čo od nich neoprávnene vybralo. Celková čiastka 130 314,62 € sa rozdelí medzi 15 poškodených.

Okolnosti za, ktorých Mesto Skalica túto žalobu prehralo sú osobitná záležitosť, nakoľko prehralo z dôvodu, že nereagovalo na výzvu súdu. Miernej fabulácia o podozreniach, pre ktoré chce podávať trestné oznámenie je iba manipulatívnym pokusom o politickú kampaň nakoľko som za žiadnych okolností nemohol ovplyvniť to, že Mesto Skalica nereagovalo na súdnu výzvu v riadnom termíne. Pár dní po voľbách som odcestoval a v termíne doručenia súdnej výzvy na Mesto Skalica som sa nachádzal na opačnej strane planéty na palube plachetnice smerujúcej k Mysu Horn bez dostupnosti akýchkoľvek komunikačných prostriedkov.

Mierna vo svojom vyhlásení vedome a účelovo klame. Od nášho prvého stretnutia, pred voľbami v roku 2018 kedy ma žiadala o podporu vo voľbách vedela o súdnom spore i o mojej plánovanej ceste. Jej snaha spojiť môj mandát poslanca a funkciu viceprimátora s prehratým súdnym sporom je naivne účelový, nakoľko som mandát poslanca a menovací dekrét do funkcie pr:48evzal až dva mesiace po spomínaných udalostiach. Súdny spor nebol utajovaná skutočnosť a po mojom návrate v januári 2019 som sa pri skladaní poslaneckého sľubu k celej záležitosti už vtedy vyjadroval.

Mierna sa snaží celú záležitosť iba vulgárne prekrútiť a využiť ju na politický boj bez ohľadu na to, že sa jedná o práva občanov, ktorým je primátorkou. Mierna svojim prístupom opäť robí hanbu funkcii, ktorú zastáva.

Svoje vyjadrenie primátorka Anna Mierna z MsZ v Skalici 16.11.2020 zverejnila aj na sociálnej sieti FB

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 19 november 2020 13:30

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020

Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020 Skalica, útulok, venčenie na Štedrý deň 2020

Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre

Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre Výstava Rodina v tradičnej ľudovej kultúre

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020 Pavol Masaryk - rozlúčka s kariérou, Holíč 30.8.2020

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.