Zdravotnícka Skupina AGEL oficiálne kúpila FNsP Skalica

Zdravotnícka Skupina AGEL oficiálne kúpila FNsP Skalica Featured

Zdravotnícka Skupina AGEL oficiálne kúpila FNsP Skalica FNsP Skalica

Zdravotnícka Skupina AGEL, najúspešnejší poskytovateľ zdravotnej starostlivosti v strednej Európe, 8. decembra 2020 oficiálne zavŕšila proces odkúpenia majoritného podielu vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica a.s.

Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Nemocnica sa tak stala v poradí trinástou akvizíciou Skupiny AGEL na Slovensku. Táto transakcia bola v novembri schválená aj Protimonopolným úradom SR. 

Celý niekoľko mesačný proces zmeny majiteľa sa dokončil odovzdaním akcií novému majoritnému vlastníkovi. Doterajší menšinoví akcionári sa nemenia. Skupina AGEL vstúpila do zdravotníckeho zariadenia, ktoré v roku 2019 vykázalo obrat cez 20 miliónov EUR a zisk necelých 54 000 EUR. 

„Dlhoročné bohaté skúsenosti, ktoré AGEL získal pri úspešnom prevádzkovaní siete nemocníc, polikliník, laboratórií, lekární a ďalších špecializovaných zariadení v Čechách a na Slovensku budeme uplatňovať aj pri ďalšom rozvoji Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica. Našu prvú úlohu, začleniť nemocnicu do siete našich zdravotníckych zariadení, sme včerajším dňom splnili, pred nami je veľká výzva v podobe ďalšieho cieľa a tým je jej ďalší rozvoj a skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti a služieb,“ uviedol predseda predstavenstva AGEL SK a.s.  a prvý podpredseda predstavenstva AGEL a.s. Ing. Michal Pišoja, MPH. 

Skalická nemocnica začala písať svoju históriu v roku 1941, keď bol položený základný kameň nemocnice. Skutočná nemocničná liečba sa však začala o tri roky neskôr počas vojny, keď bola bombardovaná Bratislava. Nemocnica s poliklinikou Skalica a.s. bola založená spísaním notárskej zápisnice dňa 16.júla 2008 a svoju činnosť začala dňom 1.januára 2009. Od 1. júla 2011 spoločnosť zmenila obchodné meno na Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, a. s. Nemocnica má zavedený a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy  STN EN ISO 9001:2009/ ISO 9001:2008. 

FNsP Skalica, a. s. poskytuje zdravotnú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov spádovej oblasti okresov Skalica, Senica, okrajových častí okresov Myjava a Malacky. Nemocnica má 10 lôžkových oddelení s kapacitou 302 lôžok, 5 špecializovaných oddelení, 32 špecializovaných ambulancií, 7 oddelení SVaLZ (spoločné vyšetrovacie a liečebné zložky) a 2 strediská rýchlej zdravotnej pomoci v Brodskom a v Skalici. 

Spoločnosť AGEL pôsobí na Slovensku od roku 2006 prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti AGEL SK. Do jej portfólia patrí najlepšia nemocnica podľa hodnotenia INEKO v kategórii všeobecných nemocníc  - Nemocnica AGEL Košice-Šaca, Nemocnice AGEL v Krompachoch, Levoči, Kežmarku, ďalej je to Nemocnica AGEL Zvolen, Krupina, Levice, Zlaté Moravce, Bánovce, Handlová, Komárno a špecializovaná klinika AGEL Clinic Bratislava. Skupina AGEL zamestnáva takmer 13-tisíc zamestnancov, z toho na Slovensku je to takmer 4 500 zamestnancov.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 09 december 2020 13:20

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón

Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón

Skalica, Expozícia kníhtlače

Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače

Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni

Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
5
6
19
20
26
27
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.