Zomrel rodák z Duboviec - novinár, publicista a člen RVR Milan Blaha

Zomrel rodák z Duboviec - novinár, publicista a člen RVR Milan Blaha

Milan Blaha Milan Blaha Ľuboš Blaha

V utorok 22. decembra vo veku 75 rokov zomrel novinár, spisovateľ a člen Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) Milan Blaha.

Milan Blaha sa narodil 23. septembra 1945 v obci Dubovce v okrese Skalica. Bol redaktorom Nového slova, týždenníka Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska.

Po Novembri '89 spolupracoval s denníkom Slovenská republika, ktorý pod pôvodným názvom Republika začal vychádzať 1. marca 1993 a od 12. mája 1994 niesol už spomínaný názov Slovenská republika. Milan Blaha v ňom pôsobil aj ako šéfredaktor.

Za vlády Vladimíra Mečiara bol tiež hovorcom Najvyššieho kontrolného úradu v období, keď na čele úradu stál nominant Združenia robotníkov Slovenska Štefan Balejík. Istý čas pôsobil aj v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky.

Písal do ľavicovo orientovaného časopisu Slovo a spolupracoval s viacerými rozhlasovými a televíznymi stanicami. Bol moderátorom Rádia Regina, takisto ako moderátor diskusných relácií pôsobil v televíziách VTV a TV Luna. Moderoval tiež politické diskusie na Nautik TV.

V rokoch 2008-2010 bol Milan Blaha jedným z moderátorov večernej diskusnej relácie Na tému, ktorú vysielala RTVS od začiatku jesennej sezóny 2008. Po prestávke sa Blaha s reláciou Večer na tému vrátil na televíznu obrazovku opäť v roku 2010.

V roku 2011 sa ako člen petičného výboru angažoval v petícii občanov proti transformácii štátnych nemocníc na akciové spoločnosti. Milan Blaha sa 6. februára 2018 stal novým členom Rady pre vysielanie a retransmisiu. Nahradil Mojmíra Mamojku, ktorému sa 13. decembra 2017 skončilo funkčné obdobie a stal sa sudcom Ústavného súdu SR. Milana Blahu nominovala Únia slovenských novinárov, v tajnej voľbe mu odovzdalo hlas 65 zo 120 prítomných poslancov NR SR.

Je autorom resp. spoluautorom kníh Životná filozofia – šport, Qui credit, cogitat. Kto verí, premýšľa, či Jadrová elektráreň Mochovce – ako to bolo? a viacerých ďalších titulov.

Synom Milana Blahu je Ľuboš Blaha, poslanec NR SR za stranu Smer-SD.

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on streda, 23 december 2020 07:56

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Deň otvorených búd

Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.