Cesty Trnovec – Radošovce a Biela hora majú byť zrekonštruované, informovalo ministerstvo dopravy

Cesty Trnovec – Radošovce a Biela hora majú byť zrekonštruované, informovalo ministerstvo dopravy Featured

Plán opráv v Trnavskom, Bratislavskom a nitrianskom kraji. Plán opráv v Trnavskom, Bratislavskom a nitrianskom kraji. Ministerstvo dopravy

Na Slovensku štartujú veľkoplošné opravy ciest prvej triedy. Začína sa s 30 úsekmi po celom Slovensku. Pôjde spolu o 90 kilometrov (km), investícia predstavuje 23 miliónov eur. Oznámil to vo štvrtok 25. februára 2021 na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) spolu s generálnou riaditeľkou Slovenskej správy ciest (SSC) Martinou Tvrdoňovou.

Za Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj bolo podpísaných päť čiastkových zmlúv. Ide v nich o investíciu 3,6 milióna eur a opravovať sa bude 14,5 kilometra ciest.

Pre Záhorie je zaujímavá plánovaná oprava cesty I/51 Biela hora v úseku cesty 100,8 až 104,410, čo predstavuje dĺžku 3,61 kilometra. Dobrou správou je, že opravený by mal byť úsek tej istej cesty v úseku Trnovec – Radošovce. Pri nej nie je uvedená dĺžka ako pri ostatných rekonštruovaných cestách. Ale ak sú tie správne a celková dĺžka opráv v týchto krajoch by mala byť 14,5 kilometra, na túto cestu zostáva dĺžka približne 7,4 kilometra. Ďalšie úseky v týchto krajoch, ktoré budú opravené sú I/75 Šaľa most, I/63 Dolný Štál a I/63 Tôň. 

V Trenčianskom a Žilinskom kraji ide o deväť úsekov, napríklad Dlhá nad Oravou, Sedliacka Dubová, Veličná – Dolný Kubín, dve akcie sú aj v Žiline. Tvrdoňová dodala, že v tomto roku chce SSC preinvestovať 50 miliónov eur na tento projekt a opraviť 180 km ciest.

"Tieto čiastkové zmluvy zajtra pôjdu do centrálneho registra zmlúv, postupne budú účinné a naši dodávatelia budú musieť vypracovať projekt dopravného značenia, budú musieť ohlásiť na príslušných stavebných úradoch začatie týchto opráv, hneď ako toto bude vybavené, my odovzdávame stavenisko a opravy, závisí od toho, o ktorú ide, budú trvať mesiac až dva," priblížila Tvrdoňová s tým, že začať by sa tak malo v najbližších týždňoch. Ozrejmila, že nejde o lokálne opravy, ale o opravy väčšieho rozsahu.

Skonštatovala, že najviac úsekov v prvom balíku opráv je v Banskobystrickom kraji, pretože je najviac zasiahnutý. Ide o 46 kilometrov opráv a dokopy to je 12 úsekov. Zahŕňajú napríklad križovatku R2 Ožďany – Rimavská Sobota Vinica, úsek medzi Haličom a Lučencom, Dolným Harmancom a Harmaneckou jaskyňou, ale aj úsek v meste Krupina.

V rámci Košického a Prešovského kraja prejdú opravou štyri úseky, napríklad úsek štátna hranica s Maďarskom – Šebastovce či Kendice – Haniska. Za Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj bolo podpísaných päť čiastkových zmlúv, týka sa to úsekov Šaľa most, Dolný Štál či Biela Hora. V Trenčianskom a Žilinskom kraji ide o deväť úsekov, napríklad Dlhá nad Oravou, Sedliacka Dubová, Veličná – Dolný Kubín, dve akcie sú aj v Žiline.

"Snažili sme sa na základe nejakého geografického princípu povenovať každému tomu samosprávnemu kraju, aby sa necítil dotknutý, ale nemenej dôležitá je druhá línia a tá spočíva v tom, že sa spravili, samozrejme, prehliadky stavebno-technického stavu týchto ciest a identifikovali sa tie najhoršie a najvypuklejšie problémy," vysvetlila postup výberu jednotlivých úsekov Tvrdoňová.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 25 február 2021 17:58

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Deň otvorených búd

Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.