Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov

Skalická nemocnica zaočkuje klientov zariadení pre seniorov Featured

Pandemická situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica je pod kontrolou.  Hoci oproti minulému týždňu zaznamenala mierny nárast počtu covid pozitívnych pacientov, opäť sa znížil počet zamestnancov s novým koronavírusom.

NaZahori.sk informovala hovorkyňa spoločnosti AGEL SK,Martina Pavliková.

Nemocnica sústredila svoje aktivity okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti hospitalizovaným pacientom aj na výjazdové očkovanie. V priebehu nasledujúcich dvoch týždňov má výjazdový tím v pláne zaočkovať cca 700 klientov z viac ako 12 zariadení pre seniorov.

,,Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 47 pacientom s koronavírusom, z nich 21 je pripojených na kyslík.  Stav 4 pacientov si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Aj 7 našich zamestnancov je pozitívnych na covid-19, jedného máme v karanténe,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou MUDr. Jakub Rybár.”

Nemocnica je oficiálnym vakcinačným centrom, denne vykonáva cca 130 vakcinácií občanov prihlásených prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk.

Očkovanie už tento týždeň absolvujú aj klienti zariadení pre seniorov. ,,Tempo vakcinácie výjazdovým očkovacím tímom predstavuje 300 zaočkovaných klientov týždenne. Očkujú sa obyvatelia domovov sociálnych služieb, ktorí o očkovanie prejavili záujem. Ide prevažne o skupiny seniorov vo veku 65 a starších,“ dodal MUDr. Rybár. V rámci zdravotníkov nemocnice je už oboma dávkami zaočkovaných 75%, viacerí ešte čakajú, než ubehne doba po prekonaní covidu, alebo na návrat z PN či OČR, aby sa mohli dať zaočkovať.

Ako riaditeľ potvrdil, celkové čísla covid pozitívnych pacientov v regióne sú stále vysoké. ,,Denne vykonávame cca 180 RT-PCR testov, z nich v priemere 27% testovaných je pozitívnych.“ Dobrou správou je, že v priebehu februára výrazne poklesol počet úmrtí na covid. ,,V januári sme zaznamenali úmrtie 42 pacientov, vo februári toto číslo kleslo o viac ako 40% na 24,“ ozrejmil aktuálny vývoj riaditeľ nemocnice.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 01 marec 2021 11:15

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Deň otvorených búd

Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.