Pandemická situácia v skalickej nemocnici je stále vážna

Pandemická situácia v skalickej nemocnici je stále vážna Featured

ilustracne foto ilustracne foto vnexplorer.net

Všeobecné mierne zlepšenie celoslovenskej pandemickej situácie sa zatiaľ výraznejšie neprejavilo vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica.

Covidové oddelenie so 44 reprofilizovanými lôžkami je stále takmer na 100% vyťažené, lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú permanentne obsadené. Pozitívny je fakt, že nemocnica má relatívne málo zdravotníkov s koronavírusom, čo je už pozitívny efekt očkovania. 

,,K dnešnému dňu poskytujeme zdravotnú starostlivosť 36 pacientom s covid-19, stav 7 pacientov je vážny a vyžadujú si napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Oproti minulému týždňu počet pacientov mierne poklesol, uvidíme, aký bude vývoj v ďalších dňoch,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou MUDr. Jakub Rybár. Nemocnica má aktuálne pozitívnych 7 zdravotníkov, ďalších 6 je v karanténe. ,,Za minulý týždeň sme realizovali 70 operačných výkonov,“ dodal riaditeľ.  

V uplynulom týždni nemocnica realizovala takmer tisícku testov na koronavírus, pozitivita je stále na úrovni 25%. ,,Vykonali sme aj rozbor 39 pozitívnych vzoriek, pričom až 34 z nich malo potvrdenú britskú mutáciu koronavírusu,“ objasnil Rybár.  

 

Plne zamestnaný je aj výjazdový očkovací tím nemocnice. ,, Oslovili sme 17 zariadení sociálnych služieb. z toho v 14 sme aj zrealizovali očkovanie v priebehu marca. Zvyšné tri zariadenia nemohli byť zaočkované kvôli karanténe, v týchto zariadeniach budeme očkovať neskôr,“ hovorí námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Daniel Vidovič.  

,,Celkovo sme zaočkovali v ZSS 520 klientov a 120 zamestnancov, spolu 640 osôb, pričom sme nezaznamenali žiadne nežiadúce reakcie na vakcináciu,“ dodal Vidovič. Skupinovo sa zaočkovali aj klienti na dialýze. V očkovacom centre priamo v skalickej nemocnici už od januára dostalo vakcínu proti koronavírusu  6800 záujemcov a zaočkovaných je aj 70% všetkých zamestnancov nemocnice.  

V skalickej nemocnici stále platia prísne protiepidemické opatrenia a zákaz návštev. Nemocnica upozorňuje na povinnosť nosiť vo vnútorných priestoroch respirátory FFP2.  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 22 marec 2021 13:52

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón

Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón Skalica, Nemocnica - onkologický pavilón

Skalica, Expozícia kníhtlače

Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače Skalica, Expozícia kníhtlače

Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni

Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni Holíč, Rozhľadňa na Hrebeni

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL Marián Studenič a jeho premiéra v NHL

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
5
6
19
20
26
27
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.