Výtvarníci zo Záhoria vystavujú v Trnave

Výtvarníci zo Záhoria vystavujú v Trnave Featured

By Jaroslava Slezáková, ZOS Senica marec 25, 2021 0
autor fotografií: Branislav Mosný autor fotografií: Branislav Mosný

Výtvarná Senica je regionálnou súťažou a výstavou neprofesionálnej výtvarnej tvorby, do ktorej sa každoročne zapájajú výtvarníci z okresov Senica a Skalica. 

Na prelome rokov 2020/2021 v jej 55. ročníku konfrontovalo svoje umenie 30 autorov so 106 výtvarnými dielami. Časť z nich dostala možnosť prezentovať sa so svojou najnovšou tvorbou na výstave v Trnave.

21 vystavených diel ponúka rozmanitý pohľad na svet, 12 vystavujúcich autorov prostredníctvom výtvarného prejavu podáva výpoveď o živote, postojoch, svojich pocitoch, predstavách, snoch i realite, ktorú v tomto náročnom období žijeme. 

V malom výbere z toho, čo v rokoch 2018 – 2020 neprofesionálni výtvarníci zo Záhoria vytvorili, môžete vidieť diela Jany Hajdinovej zo Smrdák, Štefánie Haramachovej zo Štefanova, Moniky Sabo z Cerovej, Jaroslava Salaya z Holíča, Kamily Učníkovej zo Skalice, Ing. Viktora Kmeťa, Petra Kotúna, Mgr. Aleny Kováčovej, Mgr. Lucie Kuklišovej, Mgr. AMI – Anny Miľanovej, Mgr. Heleny Minxovej a Mgr. Dany Novákovej, všetkých zo Senice. 

Výstava je od 9. marca 2021 nainštalovaná v priestoroch Úradu Trnavského samosprávneho kraja v Trnave. Je na nej zastúpená maľba a kresba, z techník akryl, akvarel, tuš a kombinácia kresliarskych techník.

Organizátorom výstavy je Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 25 marec 2021 13:12

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Slnečné popoludnie

Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie

Mokrý Háj, Očianska studnička

Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička

Holíč, Holíčsky zámok

Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.