V skalickej nemocnici z 32 covid pozitívnych pacientov sú štyria na UPV

V skalickej nemocnici z 32 covid pozitívnych pacientov sú štyria na UPV Featured

ts ts

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica (FNsP Skalica)   hlási minimálny počet covid pozitívnych zamestnancov, počet pacientov s koronavírusom nestúpa.

NaZahori.sk o tom informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

FNsP Skalica hlási stabilnú situáciu vo vývoji pandémie nového koronavírusu. Potešujúcou správou je, že ani počas sviatkov nezaznamenali výrazný nárast či príjem covid pozitívnych pacientov. Pozitivita pri vykonaných PCR testoch sa však stále pohybuje na úrovni okolo 30%. 

,,K dnešnému dňu evidujeme, u 4 pacientov je ich stav tak závažný, že si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu (UPV). Hoci sme nezaznamenali výrazný pokles pacientov, pozitívne je, že čísla už nerastú a situácia je stabilizovaná,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica MUDr. Jakub Rybár. Nemocnica má aktuálne covid pozitívnych už len 4 svojich zamestnancov a 4 ďalší sú v karanténe. V uplynulom týždni sme vykonali 685 PCR testov, pozitivita však aj naďalej zostáva na vysokej úrovni, a to až 31%,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Rybár. 

Nemocnica intenzívne pokračuje vo vakcinácii obyvateľov,  za minulý týždeň zaočkovali 722 záujemcov. Aktívny je aj výjazdový tím, ktorý sa zameriava na vakcináciu senior centier a domovov sociálnej starostlivosti.  

Celkovo počas 2. vlny pandémie ( október 2020 - marec 2021) bolo vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica hospitalizovaných 684 pacientov s koronavírusom, z toho 87% bolo umiestnených na reprofilizovaných lôžkach a 13% na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny.

,,Najviac hospitalizácií sme zaznamenali práve v marci tohto roku, išlo o 24% z celkového počtu hospitalizácií v období druhej vlny pandémie," spresnil riaditeľ nemocniceÚmrtie na koronavírusové ochorenie tvorilo 55% z celkového počtu úmrtí v uvedenom období. 

 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 06 apríl 2021 12:42

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Slnečné popoludnie

Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie

Mokrý Háj, Očianska studnička

Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička

Holíč, Holíčsky zámok

Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.