Print this page

Skalická nemocnica rozdáva pacientom seniorom ,,balíčky pohody“ Featured

Chirurgické oddelenie FNsP Skalica /TS Chirurgické oddelenie FNsP Skalica /TS

Pacient seniori vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Skalica (FNsP Skalica) dostávajú pri ukončení dlhodobej hospitalizácie tzv. balíčky pohody.

NaZahori.sk o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Ide o starostlivo namiešanú zmes úžitku, ochrany, pohody a potešenia, ktorú pre nich pripravila NADÁCIA AGEL. 

Milá pozornosť od NADÁCIE AGEL je určená pre pacientov, ktorých stav si vyžaduje dlhodobú hospitalizáciu na lôžkovom oddelení nemocnice. Seniori si nachádzajú v balíčkoch pohody predmety k zvýšeniu svojej bezpečnosti  z pohľadu aktuálnej pandémie (rúško, dezinfekčný gél), k podpore imunity (napr. vitamíny a vitamínové cukríky), praktické predmety dennej potreby (vlhčené utierky, látkovú tašku, balzam na pery, liekovku, uterák a pod.) alebo čaje pre pocit pohody. Reakcie pacientov na nečakaný darček v podobe vkusne namiešaného balíčka sú rôznorodé, od prvotného ostychu a prekvapenia až po neskrývanú radosť.

Pani Margita zo Šaštína-Strážov opúšťala nemocnicu po mesiaci a balíčkom pohody bola mierne zaskočená. „Som prekvapená a spokojná. Ďakujem.“ 

Pre personál nemocnice je to tiež niečo nové a nezvyklé. ,,Teší nás, že pacientom môžeme dávať okrem starostlivosti a liečby aj milú a praktickú pozornosť. Každý si tam niečo nájde a ich vďačnosť a úsmev sú zase odmenou pre nás zdravotníkov,“ hodnotila podporu námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť FNsP Skalica Mgr. Katarína Filípková.

NADÁCIA AGEL iniciuje aktivity na podporu najzraniteľnejších skupín obyvateľstva v regiónoch zdravotníckych zariadení v sieti AGEL dlhodobo. Projekt balíčky pohody vznikol s rovnakým cieľom, a naviac,podpora prišla v období, kedy sú seniori ešte ohrozenejší ako obvykle - v čase koronavírusovej pandémie. Skalická nemocnica je ako nový člen skupiny AGEL súčasťou tohto projektu,a preto sa môžu z podpory tešiť aj skalickí pacienti.

„Rozmýšľali sme, ako byť v čase pandémie nápomocní čo najviac, starostlivo sme tiež zvažovali obsah balíčka a praktické využitie každej jednej maličkosti, ktorú sme do obsahu vložili. Naša pomoc pre tých najzraniteľnejších, pre hendikepovaných, seniorov a deti je v súčasnej dobe pre nás prioritou, veľkou radosťou a tiež našou motiváciou do budúcnosti,“priblížila cieľ projektu NADÁCIE AGEL jej riaditeľka Mgr. Iveta Chreneková.  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 09 apríl 2021 11:30
Tlačová správa

Related items