Skalická nemocnica hlási výrazný pokles pacientov s covid-19

Skalická nemocnica hlási výrazný pokles pacientov s covid-19 Featured

TS TS

Zdá sa, že pandémia nového koronavírusu je na ústupe. Potvrdzujú to aj  aktuálne čísla covidových pacientov vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Skalici.

NaZahori.sk o tom informuje Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny AGEL SK.

Oproti minulému týždňu sa situácia výrazne zlepšila, kleslo aj percento pozitívnych výsledkov u ľudí, ktorí absolvovali PCR testovanie. Nemocnica aktívne očkuje II. dávkou vakcíny senior centrá prostredníctvom svojho výjazdového tímu. 

,,Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 21 pacientom s novým koronavírusom, 3 sú ešte vo vážnom stave a potrebujú pomoc umelej pľúcnej ventilácie.  Som veľmi rád, že môžem skonštatovať citeľné zlepšenie pandemickej situácie, verím, že je to prvý krok k postupnému návratu do normálneho režimu aj v nemocniciach,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica MUDr. Jakub Rybár.

Nemocnica má aktuálne covid pozitívnych už len 3 zamestnancov a 5 sú ešte v preventívnej karanténe. Aj PCR testy potvrdili pozitívny trend. ,,V uplynulom týždni sme vykonali 575 PCR testov, pozitivita sa zlepšila z minulotýždňových 31% na hranicu 21% pozitivity,“ dodal MUDr. Rybár ďalšie potešujúce číslo.

Na druhej strane, a to sa ukazuje ako nový fenomén, pribúda postcovidových pacientov, ktorí už nie sú covid pozitívni, ale majú stále vážne a aj dlhší čas trvajúce zdravotné ťažkosti. S týmto faktom sa budú musieť vyrovnať asi všetky zdravotnícke zariadenia.  

 

Nemocnica za uplynulý týždeň zaočkovala 1130 ľudí vrátane výjazdovej skupiny, ktorá sa aktuálne zameriava na vakcináciu II. dávkou pre senior centrá a domovy dôchodcov. Na tento týždeň je naplánovaná vakcinácia ďalších 250 seniorov druhou dávkou a cca 60 seniorov prvou dávkou.

Napriek zlepšenej situácii je potrebné v nemocnici stále dodržiavať protiepidemické opatrenia, nosiť vo vnútorných priestoroch respirátor FFP2 a na povolenie navštíviť svojich príbuzných v nemocnici si ešte musíme počkať.  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 12 apríl 2021 10:40

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Deň otvorených búd

Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd Skalica, Deň otvorených búd

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov Kátov, Bejzbalisti oslávili 30 rokov

Holíčsky zámok na jeseň

Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň Holíčsky zámok na jeseň

Radošovce

Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce Radošovce

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.