Trnavský kraj začal s výstavbou telocvične v Gbeloch

Trnavský kraj začal s výstavbou telocvične v Gbeloch Featured

fotky: vizualizácia TS TTSK fotky: vizualizácia TS TTSK

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) začal v marci tohto roka s výstavbou telocvične pri Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch. 

Zatiaľ používa vlastné zdroje v celkovej predpokladanej výške 864 tisíc eur. Zároveň požiadal o príspevok 50 % v rámci historicky prvej výzvy Fondu na podporu športu, ktorá je zameraná na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry.

„Veľmi sa teším, že sme začali stavať úplne novú telocvičňu v Gbeloch. Študenti, ale aj obyvatelia mesta a širšieho okolia na ňu čakajú vyše 70 rokov. Objekt bude moderný a multifunkčný. Samozrejmosťou je kvalitné vybavenie a zázemie. V rámci realizácie stavby už prebehli búracie a výkopové práce. V krátkej dobe bude na vybetónovaných železobetónových pásoch zhotovená základová doska. Otvorenie telocvične plánujeme na jar budúceho roka,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Škola doteraz nedisponovala vlastnou telocvičnou. Vyučovacie hodiny telesnej a športovej  výchovy boli zabezpečované prenájmom vzdialenej telocvične, ktorá patrí Základnej umeleckej škole. Vonkajšie multifunkčné ihrisko je v neuspokojivom technickom stave a asfaltové ihrisko sa aktuálne nevyužíva na kolektívne športy.

Vzhľadom na stav projektovej prípravy a realizácie, župa požiadala o príspevok z fondu v maximálnej možnej výške práve na tento projekt. Ide o 430 855 eur, čo predstavuje 50 % z celkového rozpočtu projektu. Prostriedky môžu byť použité okrem samotnej výstavby aj na stavebný dozor či materiálno-technické vybavenie telocvične. Zámer odobrili krajskí poslanci na svojom ostatnom, marcovom rokovaní. Ambíciou kraja je zapojiť sa aj do ďalších podobných výziev fondu.

Cieľom župy je vytvárať priaznivé a dlhodobo udržateľné podmienky pre rozvoj športu detí, mládeže, športových talentov a širokej verejnosti vrátane zdravotne znevýhodnených obyvateľov. V tejto súvislosti bola predmetom rokovania zastupiteľstva aj informácia o rozvoji športovej infraštruktúry v trnavskej župe na obdobie rokov 2021-2023.

Podľa župana Viskupiča, „trnavská župa v tomto roku začne s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri našich stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a rekonštrukciu 13 telocviční a vonkajších športovísk máme v rozpočte vyčlenených viac ako 7 miliónov eur.“

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 12 apríl 2021 17:12

Skalica - Najnovšie fotogalérie

Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol Skalica, Jezuitský kostol

Skalica, Slnečné popoludnie

Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie Skalica, Slnečné popoludnie

Mokrý Háj, Očianska studnička

Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička Mokrý Háj, Očianska studnička

Holíč, Holíčsky zámok

Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok Holíč, Holíčsky zámok

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.