Skalická nemocnica presťahovala vakcinačné centrum do nových priestorov

Skalická nemocnica presťahovala vakcinačné centrum do nových priestorov Featured

Nové priestory vakcinačného centra v Skalici Nové priestory vakcinačného centra v Skalici FNsP Skalica

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica očkuje registrovaných záujemcov v nových priestoroch. Vzhľadom na dokončovacie práce na novom onkologickom stacionári bolo očkovacie centrum preložené do tzv. kláštornej časti nemocnice a zvyšuje sa denný počet registrovaných očkovancov na 300. Pandemická situácia v nemocnici aj po ďalšom týždni zostáva stabilizovaná, nepribúdajú ani covid pozitívni pacienti ani zamestnanci.

,,V rámci nemocnice sme realizovali organizačnú zmenu, očkovacie centrum sme presunuli do tzv. kláštornej časti v historickej budove, miesto je pre verejnosť riadne označené. Doterajšie priestory budú využívané v rámci spustenia úplne nového denného onkologického stacionára,“ vysvetlil novinku riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica Jakub Rybár.

Nemocnica v rámci svojej kapacity zvyšuje denný počet zaočkovaných zo 180 až na 300 ľudí. Všetci záujemcovia sa musia vopred registrovať na portáli www.korona.gov.sk a až po pridelení termínu formou SMS sa môžu dostaviť na očkovanie. Platí to už aj pre sprevádzajúcu osobu pri senioroch nad 70 rokov.

Riaditeľ nemocnice zároveň skonštatoval pozitívny vývoj pandemickej situácie. ,,Aktuálne sa staráme o 12 pacientov s diagnózou covid-19 na štandardnom lôžku, stav ani jedného pacienta si nevyžaduje umiestnenie na OAIM a podporu umelej pľúcnej ventilácie,“ uviedol Rybár. Zo zamestnancov neevidujú žiadneho s potvrdeným novým koronavírusom, dvaja zostávajú v preventívnej karanténe.

Za uplynulý týždeň nemocnica vykonala 517 PCR testov s pozitivitou na úrovni 8,5% a 85 operácií.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 17 máj 2021 14:34

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
5
6
19
20
26
27
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.