OOCR Záhorie: Deň otvorených búd v Skalici už tento víkend

OOCR Záhorie: Deň otvorených búd v Skalici už tento víkend Featured

ts ts

Deň otvorených búd 2020 v Skalici, ktorý sa mal uskutočniť pôvodne 24. októbra 2020, sa napokon zrealizuje 22. mája 2021. 

„Už 11. ročník tohto podujatia sa nakoniec podarilo zrealizovať, aj keď s odstupom takmer siedmich mesiacov. Ide o najvýznamnejšiu aktivitu občianskeho združenia Vínna cesta Záhorie, ktoré je členom našej organizácie a teší sa veľkej popularite nielen Skaličanov, ale aj návštevníkov regiónu zo širokého okolia,“ uviedol výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Združenie pripravilo pre záujemcov Vinohradnícku mapku. „Na nej si môžu návštevníci vytipovať trasu ktorou sa pustia, resp. vinárov, ktorých chcú v tomto ročníku navštíviť. Na výber bude 58 vinárov a ďalších minimálne 12 poskytovateľov, ktorí sú v mapke uvedení, bude ponúkať občerstvenie,“ informoval predseda OZ Vínna cesta Záhorie Ľudovít Bránecký.

Vďaka dobrej pandemickej situácii sa uvoľnilo mnoho obmedzení a je uvoľnený pohyb osôb v prírode. Stále je však veľa povinností. Združenie preto apeluje na návštevníkov podujatia, aby dodržiavali aktuálne nariadenia z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. 

„V tomto ročníku združenie výnimočne poskytlo až štyri nákupné kupóny na nákup vín, každý v hodnote 4 eur. Aby sa netrápili s ťažkými batohmi, bude aj v tomto roku fungovať služba na zvoz vína. Zmenilo sa miesto jeho výdaja, na aktuálne sídlo nášho občianskeho združenia a tým je Vínotéka Pri hájku,“ doplnil Bránecký.

Výdajné miesta výbavy návštevníka budú dve. Okrem Vinotéky Pri hájku bude druhým miestom na Predmestí sídlo spoločnosti WINTERBERG Skalica.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 18 máj 2021 10:48

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
5
6
19
20
26
27
Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.